Novobečejci uknjižili 11 pobedu
27.05.2024 Stevan Davidović

Ekipe pre početka susreta u Novom Bečeju (foto: Stevan Davidović)

Novobečejci su u 28. kolu Područne lige Zrenjanin zabeležili 11 prvenstvenu pobedu protiv Mladosti iz Banatskog Despotovca 4:2 (1:1), ali do bodova nisu došli ni malo lako.

Posle dve propuštene pšrilike domaćih, gosti su imali dve sjajne prilike za gol, posle promašaja u 20. minutu,  u 27.  minutu usledila je kontra Lazara Kaurina po desnoj strani, da bi usledio precizan udarac u dalji ugao, koji mladi golman Levante Pinter nije mogao braniti (0:1). Primljeni gol nije obeshrabrio domaće napadače, usledilo je nekoliko brzih napada, da bi u 34. minutu jedan od boljih pojedinaca Radovan Stojanov udarcem sa distance pretvorio u gol za 1:1, rezultat koji je bio i u poluvremenu.

U nastavku domaći su pojačali odbranu, prepustili sredinu terena gostima, a potom brzim kontrama Stojanova i Mihajlovića imali nekoliko prilika, da bi u 56. minutu brzonogi Stojanov idalno uposlio Uroša Stankovića, koji je iz prve uputio udarac, koji je golman Jovan Mijatović, činilo lako mogao da odbrani, ali se lopta izmigoljila u mrežu za 2:1. Golman Mijatović bio je centralna figura i kod trećeg gola domaćih, kada ga je Uroš Veselinović iznenadio sa nekih dvadesetak metara za 3:1.

Da su domaći potom prerano počeli da slave videlo se u 76. minutu, kada se odbrana poigravala ispred svog kaznenog prostora, u cilju da ukrade vreme, a spretni i borbeni Miloš Topalović ukrao loptu i smanjio na 3:2. Naravno usledila je strepnja domaćih navijača, pošto su Novobečejci u ovom prvenstvu znali često „od gotovog da naprave veresiju“. Na veliku sreću u 84. minutu Mihajlo Mihajlović je istrčao kontru i kada je bio u prilici da postigne gol, oborio ga je golman Mijatović, a sudija Matija Bajić, koji je bio blizu događaja dosudio kazneni udarac. Siguran realizator bio je Marko Lukić za konačnih 4:2.

U pretposlednjem 29. kolu Jedinstvo u Kumanu igra komšijski derbi sa „2. oktobrom“, koji je u ovom kolu izgubio od Poleta u Nakovu 5:1.

Jedinstvo - Mladost (BD) 4:2 (1:1)

Novi Bečej: Stadion kraj Tise. Gledalaca:200. Sudija Matija Bajić. Strelci: Stojanov u 34, Stanković 56, Veselinović 72, Perić u 84 (iz panala) za jedinstvo, a Kaurin u 27, i Topalović u  76. minutu za Mladost. Žuti kartoni: Ilić, Pecarski (Jedinstvo), Jovan Mijatović, Marić, S. Topalović (Mladost). Crveni karton: Marko Balaban, pomoćni trener (Jedinstvo).

Jedinstvo: Pinter 8 (Vujackov -), Stanković 7, Perić 8, Lukić 7, Stojanov 8, Veselinović 8, Farkaš 9, Vrebalov 8, Ilić 7 (Koledin-), Mihajlović 8, Pecarski 7

Mladost: J. Mijatović 5, Marić 6, P. Mijatović 6, S. Topalović 7, Stefanov 7, B. Toplaović 6, M. Topalović 7, Kaurin 7 (Bajić), Gavranić 6, Đurašković 6, Krstović 7

Piše: Stevan Davidović