Derbi Zone "Istok" pripao zaječarcima

Na prolećnoj premijeri u Zaječaru fudbaleri Timoka 1919 opravdali su epitet favorita i ubedljivo doÅ”li do nove prvenstvene pobede.Ā Posle dve pogođene prečke mrežu gostiju načeo je Damir Ramadani u 19. minutu prvog dela igre. Å ut mladog Marka Niujkića u 36. minutu zaustavio je golman zaječaraca Aleksandar Jovanović koji danas nije imao puno posla.

Ā

Igrači Timoka 1919 su i u drugom poluvremenu imali potpunu inicijativu Å”to je krunisano golom u 58. minutu veziste UroÅ”a Nikolića na asistenciju Rastka Nikolića. U 75. minutu mladi Andrija Antunović je oboren u Å”esnaestercu ali je udarac iskusnog Dejana MaÅ”ića sa bele tačke zavrÅ”io visoko preko gola golmana gostiju Mirka DraÅ”kovića. U narednom napadu Rastko Nikolić je promeÅ”ao odbranu Hajduk Veljka i fenomenalno centrirao do Luke Stojadinovića koji volej udarcem trese mrežu za konačnih 3:0.

Fudbaleri Timoka 1919 su danas, u fer i korektnoj igri sa tri postignuta gola protiv drugoplasiranih negotinaca, pokazali da nisu slučajno prvaci jesenjeg dela zone ā€œIstokā€ i da će od naredne sezone igrati Srpsku ligu.

TIMOK 1919 - HAJDUK VELJKO 3:0 (1:0)

ZAJEČAR:Ā Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 200. Glavni sudija: MiloÅ” Grujičić (KruÅ”evac), pomoćnici Đorđe Å aronjić (KruÅ”evac) i Marko Milić (KruÅ”evac). Strelci: Damir Ramadani u 19, UroÅ” Nikolić u 34. i Luka Stojadinović u 77. minutu (Timok 1919)

TIMOK 1919:Ā Jovanović, Cvetković, Antunović, Vanić, Petrović (Mladenović), Ilić (Bogojević), Ristić (MaÅ”ić), U. Nikolić, Stojadinović, R. Nikolić, Ramadani (Milosavljević)
HAJDUK VELJKO:Ā DraÅ”ković, Kojić, Novović, Ostrovljanović, SoleÅ”a, RoÅ”kić, StoÅ”ić (Tomić), Jakovljević, Kostandinović, Nujkić, Milovanović