Mladost TSK
Zagrevanje Novobečejaca pred derbi proleća
18.03.2024 Stevan Davidović

Detalj sa utakmice Jedinstvo - Crvena zvezda (foto: Ranko Janjić)

U 14. kolu Prve lige Vojvodina za rukometaÅ”e, vodeći timovi prvenstva iz Ade i Novog Bečeja, zabeležili su očekivane pobede. Ekipa Potisje Pleteks uknjižila je 14 uzastopnu pobedu, poÅ”to je Ā na gostovanju pobedila ā€žVojvoda Stepuā€œ (22:34), dok je Jedinstvo iz Novog Bečeja, zabeležilo ubedljivu pobedu protiv Crvene zvezde iz Mokrina 33:25 (14:11).

Ā

Početak utakmice u Novom Bečeju protekao je u laganom ritmu oba rivala, domaći su brzo stigli do 8:5 (14. minut), da bi za samo dva minuta ispustili prednost (8:8). Usledio je period igre u kojoj su gosti iz Mokrina bili ravnopravan rival, pa su u 25. minutu golom Slobodana Kozlovačkog preÅ”li u vođstvo (10:11). Minut kasnije, posle promaÅ”aja gostiju usledila je kontra Vaska Krivokapića, kojeg je golman Aleksandar Maluckov, na nepropisan način zaustavio van svog prostora, pa su mu sudije dodelile diskvalifikaciju (crveni karton). Novobečejci su iskoristili igrača viÅ”e postigli četiri uzastopna gola i na odmor otiÅ”li zadovoljniji (14:11).

U nastavku utakmice Novobečejci su sigurnom igrom povećali prednost, koja je u 57. minutu bila i najubeljivija (31:21). U finiÅ”u trener Đorđe Vujackov pružio je priliku mlađim igračima, Å”to gosti koriste da ublaže poraz na 33:25. Posle duže pauze u tim Novobečejaca vratio se Ivan Crnjin, Å”to će biti značajno pojačanje pred derbi proleća, kada u 16. kolu u Novom Bečeju gostuje ekipa Potisje Plateks iz Ade.

Za igrača utakmice proglaŔen je Nikola Jovanov, koji je i najefikasniji sa 11 postignutih golova.

Jedinstvo ā€“ Crvena zvezda 33:25 (14:11)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 200. Sudije: Vladimir Tasić i Marko Rađenović (obojica Novi Sad). Sedmerci: Jedinstvo 4 (3), Crvena zvezda 3 (2). Isključenja: Jedinstvo 6, Crvena zvezda 8 minuta.

Jedinstvo: Macura 1, ToÅ”kov 3, Musić, Crnjin 5, Skuban 2, Jovanov 11 (3), S. Ristić 5, Krivokapić 3, Dujin, Nemanja Koledin, Labus, Fodok, Spasojev 3, OtaÅ”ević, Bajrović, Å aru

Crvena zvezda: Đukić, Simić 2, Gavrilov 2, Dukatarov 4, Čeleketić 1, Bukvić 4, Vekić 3, Golić 1, Trnić 3, Milivojević, Maluckov, Kozlovački 5 (2)

PiÅ”e: Stevan Davidović