ŽSK 1955
Lider iz Ade siguran u derbiju
31.03.2024 Stevan Davidović

Detalj sa utakmice JedinstvoĀ  Potisje Pleteks (foto:Ā Stevan Davidović)

Dugočekivani prolećni derbi Prve lige Vojvodina (16. kolo), između rukometaÅ”a novobečejskog Jedinstva i Potisja Pleteks iz Ade, protekao je u znaku gostujuće ekipe, koja je u Novom Bečeju pobedila 24:31 (12:16) i potvrdila da je sa pravom na prvom mestuĀ  u ovom stepenu takmičenja.

Ā

Potrudili su se Novobečejci da utakmicu organizuju veoma svečano, predstavljanje ekipa uz zvučne i svetlosne efekte, kako to dolikuje derbiju prvenstva. Poveli su domaći rukometaÅ”i golom Nikole Jovanova, ali su gosti iz Ade uzvratili sa tri uzastopna gola (1:3) i prednost održavali sve do 13. minuta, kada je Ivan Crnjin izjednačio (4:4). Predvođeni u tom periodu raspoloženim Vladimirom Antonovićem, inače bivÅ”im igračem Novobečejaca, gosti ponovo imaju vođstvo 4:7 koju će uspeÅ”no održavati i na odmor otiÅ”li sa prednoŔću (12:16).

Iz prvog poluvremena beležimo i diskvalifikaciju igrača Potisja (26 minut), Ā UroÅ”a Radosavljevića, koji je grubo zaustavio Stefana ToÅ”kova, Å”to su sudije sankcionisale crvenim kartonom.Ā

Prvih deset minuta nastavka proteklo je u znaku ekipe Đorđa Vujackova, koja stiže na gol razlike (18:19), a potom i 19:20 (39. minut), međutim to je bio i krajnji domet Novobečejaca, koji su posle nekoliko promaÅ”enih zicera, bolje reći odličnih odbrana Gorana Živkova (bivÅ”eg novobečejskog golmana), dominaciju prepustili ekipi Mihajla Petkovića, koja je u 55. minutu imala i najveću prednost (21:30), pa je znalački utakmicu privela kraju (24:31) i zbeležila svoju 16 uzastopnu pobedu i praktično već može da slavi prolaz u viÅ”i stepen takmičenja.

Za igrača utakmice proglaÅ”en je, Stefan Manojlović, koji je i najefikasniju sa 9 postignutih golova.

Jedinstvo - Potisje Pleteks 24:31 (12:16)

Novi Bečej: Sportska hala Jedinstvo. Gledalaca 250. Sudije: Dejan Marković (Vrbas), Tadej Dobrijević (Novi Sad). Kontrolorka: Anja Pantić (Novi Sad). Isključenja: Jedinstvo 10, Potisje 6 minuta. Sedmerci. Jedinstvo 5 (4), Potisje 1 (1).

Jedinstvo: Macura 2, ToÅ”kov 2, Musić 1, Crnjin 3, Skuban 6 (2), Jovanov 5 (2), Bogojević, Krivokapić 4, Dujin, Nikola Koledin, Labus, Fodok, Fabijan, Strahinja Ristić 1, Bajrović, Å arin

Potisje Pleteks: Živkov, Karanjac, Hanak 2, Antonović 8, Stefan Manojlović 9 (1), Farago, Juhas, Kiralj, Benak 3, Kenjalo 3, Brojčin, Simić, Boris Manojlović, Radosavljević 3, KasaÅ” 2, Kosanović 1.

PiÅ”e: Stevan Davidović