Partizan
TSC
Gudžulić sačuvao pobedu u Novom Pazaru
22.04.2024 fkvozdovac.rs

Posle pregršt propuštenih prilika za trijumf u nastavku sezone, fortuna je konačno bila na strani Zmajeva!

Minimalnim rezultatom savladan je Novi Pazar na gostovanju za mirniji ulazak u borbu za opstanak. Pored strelca ponedonosnog gola Džuniora Flemingsa, od pojedinaca treba istaći Marka Gudžulića koji je maestralnim odbranama direktno uticao na konačan ishod.

Oštro je počeo Voždovac i već u ranoj fazi meča velikom šansom Kolarevića u 17. minutu najavio ofanzivnu igru svoje ekipe koju je individualnim kvalitetom Novi Pazar suzbio možda i najviše od svih protivnika do sada. Ipak, svaka prilika za tranziciju maksimalno se koristila, ali Zmajevi nisu imali koncentraciju u završnici i prvo poluvreme završeno je rezultatom 0:0.

Istim tempom nastavili su fudbaleri Voždovca u drugom delu susreta, a od mnogobrojnih šansi jednu je u 56. minutu materijalizovao Flemings čiji je gol bio presudan za veliku pobedu. U asistente se upisao Teodorović koji je prijem pre odlučujućeg dodavanja sproveo okružen čak trojicom igrača protivničke ekipe.

Većinu drugog dela utakmice obeležili su prekidi, tenzija i uazvrela atmosfera što je i bilo za očekivati s obzirom na važnost svakog duela u završnici šampionata. Sudija Jeknić produžio je utakmicu čak 10 minuta, domaćin imao maksimalnu ofanzivu iako sa igračem manje, ali je raspoloženi Gudžulić štitio gol do samog kraja. Novi Pazar je u oba poluvremena imao priliku da utakmicu potpuno preokrene u svoju korist, ali je mreža Zmajeva na ovom susretu ostala mirna.

U narednom kolu plej-aut faze takmičenja Voždovac u petak, kod kuće, dočekuje Spartak iz Subotice.

Šef stručnog štaba, gospodin Nikola Mitić, izneo je utiske nakon odigranog meča:

Jedna jako intenzivna i teška utakmica. Mi smo bili mnogo niže nego što smo hteli da budemo, a Novi Pazar je jedna izuzetno kvalitetna ekipa što su danas i pokazali.  Mislim da je ovo naša, negde, i najlošija utakmica iz ofanzivnog ugla ali sam jako zadovoljan kako smo izgledali defanzivno i u prvom i u drugom poluvremenu.”
Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije - Play Out Novi Pazar Voždovac