Nedovoljan het trik Trujića za pobedu Napretka

Sjajna fudbalska predstava pod Bagdalom, u kojoj su na kraju fudbaleri Napretka ‘ispustili’ goste iz Kragujevca i dozvolili im da odnesu bod. Najavio je Nikola Trujić da će dobro odigrati utakmicu prodorom po levoj strani već u 2. minutu, ostavio je loptu Reganu koji je slabo šutirao sa 20 metara. Posle još jedne prilike, konačno je Trujić postigao gol u 24. minutu, a samo dva minuta kasnije i udvostručio prednost Napretka kada se najbolje snašao u šesnaestercu i posle gužve sa peterca pogodio mrežu. Rosić je u 29. minutu smanjioposle centaršuta iz prekida sa leve strane, kada je glavom šutirao i pogodio, a uspavana odbrana Napretka sve to samo propratila pogledom. Do kraja prvog dela Trujić je postigao het-trik. Bajić je sjajno prošao po desnoj strani, uputio centaršut po zemlji, lopta je prošla sve i pronašla put do Trujića koji šutira jako, lopta se odbija od jednog igrača gostiju i završava u mreži.

trujic

U drugom poluvremenu Kragujevčani stižu do nerešenog rezultata. Dejan Miljuš je sa dvadesetak metara pogodio mrežu Krznarića u 57. minutu, a isto je učinio i Darko Spalević u 69.minutu susreta. Spalević je bio na pravom mestu posle centaršuta sa desne strane i intervencije odbrane Napretka, pala mu je lopta na nogu i hirurški preciznim šutem iz prve je savladao golmana Napretka.

Dva minuta kasnije pokušao je i Beljić, lopta je otišla tik preko gola, a potom je Milanković ‘bombom’ sa 25 metara mogao da donese pobedu domaćinu,, ali je Čančarević odlično intervenisao. Aškovski je sa 17 metara pokušao iz slobodnog udarca, lopta je otišla tik preko gola, a do kraja meča videli smo dosta nervoze, inicijativu Napretka, pokušaje Janičića i Vidakovića, ali ne i pogodak. Na kraju, zaslužena podela bodova.

Treneri zaslužen remi

Šef stručnog štaba Radničkog 1923 Radmilo Ivančević, zadovoljan je rezultatom:

" Danas smo u Kruševcu prisustvovali fudbalskom spektaklu, čak izvanrednoj, gde je palo šest bodova, pregršt šansi, izvanrednih poteza igrača jednog i drugog tima. Možda je žaljenje na obe strane što nismo dobili utakmicu, ali kada se sve sabere i oduzme, ovo je realan rezultat.

Jeste Napredak vodio na poluvremenu rezultatom tri jedan, ali moja ekipa je uspela da se vrati u utakmicu. Napredak je jedan izuzetno brz tim, i ako im date šansu,kazna neminovno stiže.

Oni su to znali da iskoriste,postigli su tri gola. Pokušali smo na sve moguće načine da utakmicu preokrenemo i to smo i uspeli.
Ja bih čestitao svojim igračima i igračima Napretka, jer ovo vraća veru u naš fudbal. Odavno ovakva utakmica nije vidjena na našim prostorima.
Suđenje našeg internacionalca Mažića ne treba ni komentarisati jer je bio sjajan."

Mnogo manje razloga za zadovoljstvo je imao strateg Napretka Nenad Lalatović:

" Definitivno se pokazalo da Radnički Kragujevac ne leži Napretku, nismo uspeli da pobedimo, i ja mogu da budem nezadovoljan.

Posle prvog poluvremena u kome smo dali tri pogodka i imali dve stopostotne šanse koje nismo iskoristili, da dopustimo ekipi da se vrati u utakmicu, to jednostavno ne sme da se dogodi.

Mi smo mlad tim, i ono što me raduje je da smo i protiv Jagodine i protiv Radničkog pokazali jednu dobru igru, brzu igru i nešto što vraća publiku Napretka na stadion.

Opet kaže, nisam zadovoljan rezultatom, jer prosto mi je neshvatljivo,tamo gde smo znali da je Radnički najopasniji i najači sa bočnim igračim visoko levo i desno, sa njihovim ulascima unutra, pogotovu Beljića, gde sam ih upozoravao da ga najviše čuvaju iznutra,jer je tu najopsaniji, primili smo dva pogodka.

Kod drugog gola nismo izašli u blok na Spalevića koji je lepo pogodio, i onda je ušla panika u naše redove.

Ja sam želeo da u prve dve utakmice uzmemo svih šest bodova, uzeli smo četiri i trebamo da budemo zadovoljni. Ovo je mlad i perspektivan tim koji je pokazao da ima kvalitet i mi smo u utakmicu ušli jako dobro,ali nismo uspeli da izdržimo pritisak.

Malo sam tužan zbog svega, ali mislim da je publika uživala u utakmici. Kada se sve sabere i oduzme na kraju je ovo možda najrealniji rezultat."

U 18.kolu JSL Napredak gostuje Crvenoj Zvezdi. Utakmica se igra od 18:00 časova uz direktan tv prenos.

Strelci: Trujić 24′, 26′, 42′ – Rosić 29′, Miljuš 57′, Spalević 69′. Stadion Mladost. Gledalaca: 3.000. Sudija: Milorad Mažić 8 (Vrbas). Pomoćnici: Milovan Ristić, Milan Korajlija. Napredak – Radnički KG 3:3. Žuti kartoni:Milanković. Igrač utakmice : Nikola Trujić (Napredak).

NAPREDAK: KRZNARIĆ 6, CVETKOVIĆ 7,5, AŠKOVSKI 7,5, JANIČIĆ 7,5, FRIMPONG 7, MIĆIĆ 9, NDIAYE 7,REGAN 7 (MILANKOVIĆ 7, 60′), BAJIĆ 7,5(VIDAKOVIĆ 69-′), DIMITROV 7 (VUKMIROVIĆ 80-′), TRUJIĆ 8,5.

RADNIČKI 1923: ČANČAREVIĆ 8, BJELANOVIĆ 7, PAVLOVIĆ 7, ROSIĆ7,5, BUBANJA 7, KRIVOKAPIĆ 7, VIDOVIĆ 7 ( Kovačević-), KNEŽEVIĆ 7,5, BELJIĆ 7,5, ČADIKOVSK 7 ( Miljus 7,5)I, SPALEVIĆ 8

Odličan ovog proleća Cvetković u prodoru.

Velika radost trostrukog strelca Trujića i klupe Napretka.