28.12.2008 G.Ćirović

U derbiju začelja Mašinac pobedio Novi Sad

U derebiju začelja košarkaši kraljevačkog Mašinca upisali su i šestu prvenstvenu pobedu pošto su posle neizvesne penal završnice savladali Novi Sad, direktnog rivala u borbi za opstanak.
Pred malobrojnom publikom u kraljevačkoj hali sportova studenti su očekivano teško došli do celog plena. Posle rezultatske klackalice u prvoj deonici, Mašinac je sredinom druge četvrtine posle poena Radulovića i Tutuša prvi stigao do osetnije rezultatske prednosti, 33:24.
Do svog najvećeg vođstva na utakmici od plus 12, Kraljevčani su došli u trećoj četvrtini posle tehničke greške dosuđene igraču gostiju Buniću zbog nesportskog ponašanja. Radulović je realizovao oba bacanja, a novajlija Živković pogodio trojku, pa je na semaforu stajalo 49:37.
I umesto da u poslednjih deset minuta rutinski sačuvaju dvocifrenu prednost igrači Mašinca upustili su se u pravu jurnjavu po terenu, srljajući iz greške u grešku. Opterećeni ličnim greškama i bez rešenja za agresivnu odbranu gostiju, studenti su dozvolili Novosađanima da trojkom odličnog Martinića na samo dva minuta pre kraja naprave potpuni preokret, 64:65. U neizvesnoj penal završnici, sreća je ovoga puta ipak bila uz četu Zorana Petrovića. Mirna ruka kapitena Mirkovića sa linije za slobodna bacanja donela je studentima prednost 74:70 i ispostavilo se na kraju vrednu pobedu.
- Tri četvrtine smo odigrali prilično dobro, a onda smo u poslednjih deset minuta jednostavno stali. Na sreću to nam se nije osvetilo, pa smo osvojili važne bodove u borbi za opstanak. Predstoji nam pauza koju ćemo iskoristiti da se dobro pripremimo za iskušenja koja nam poredstoje u nastavku prvenstva – rekao je Srđan Živković, koji je u svom debitanstskom nastupu u dresu mlađeg kraljevačkog prvoligaša bio jedan od najzaslužnijih za pobedu studenata.

Kraljevo: Hala Sportova. Gledalaca: 500. Sudije: Jovčić, Mažić (Beograd), Pecelj (Novi Sad). Rezultat: Mašinac - Novi Sad 74:72, po četvrtinama (20:22, 17:10, 18:13, 19:27)

Mašinac: Tutuš 9, Tomašević 7, Radulović 9, Barlov, Milašinović, Popović 8, Stojaković 8, Mirković 12, Arsić 2, Živković 14, Vuletić, Čupković 5.
Novi Sad: Kovačević 12, Martinić 27, Đurić, Tomašević 10, Janjušević 4, Egerić, Subotić, Pobrić 5, Janačkin 4, Vreća, Bunić 2, Jagodić 8.

Radnički Invest Inž. 76 : 73 Radnički 034 Group
Borac 92 : 89 Sloga
Lions 80 : 59 Vizura
Napredak Rubin 77 : 72 Tamiš Petrohemija
Ergonom 83 : 74 Zdravlje Actavis
Metalac 97 : 83 Mega Hypo Leasing