02.12.2012 S. Blagojević

PLS: Napredak - Voždovac 2:1

Napretku je pripao derbi posle prave drame u jednoj čudnoj utakmici kako su na konferenciji za štampu zajednički konstantovali treneri obeju ekipa. Kruševljani su u derbi ušli bez možda najboljeg igrača Nenada Gavrića koji zbog smrtnog slučaja u porodici (umro mu otac) nije mogao da nastupi na današnjem derbiju Utakmica je počela

inicijativom Napretka pa već u 6. minutu Bojić šutira odlično sa nekih 15 -16 metara ali lopta leti iznad gornjeg levog ugla golmana gostiju, a onda šok. Sudija Đokić presudio je u 14. minutu da je na nekih 20 metara od gola domaćih jedan igrač Napretka igrao rukom. Loptu namešta Zoran Milovac lopta na svom putu ka golu Krznarića dodiruje jednog igrača Napretka čini se Janičića menja pravac , golman Krznarić je na krivoj nozi i gosti neočekivano vode. Napredak nastavlja sa inicijativom u 19. minutu odličan centaršut sa desne strane lopte dolazi do neometanog Trujića na drugoj stativi ali on promašuje. Potom novi korner za Napredak pritisak Kruševljana sve veći odbijenu loptu na 20 metara prihvata Regan šutira ali preko gola. Gosti uzvraćaju dobrim šutem Paločevića u 28. minutu ali Krznarić je na mestu. Kruševljani nastavljaju sa napadima u 30. minutu slobodan udarac za Napredak ali odlična kombinacija Mirosavljevića i Živkovića pada u vodu. . Do kraja poluvremena Napredak pritiska ali inicijativa se uglavnom slama na bedememima Šesnaesterca gostiju gde suvereno caruju štoperi zmajeva sa Voždovca, pa` se na poluvreme odlazi vođstvom gostiju.

Napredak već na startu stavlja do znanja da će sve učiniti da preokrene rezultat ali gosti prvi stižu do velike šanse, u 47. minutu Krznarić brani šut Huskića iz neposredne blizine i ostavlja Kruševljane u životu. Napredak potom napada pa Bojić odlično centrira na drugu stativu u 54. minutu ali opet ništa, gosti opet uzvraćaju preko Paločevića ali Krznarić oprt brani, a onda trener Neško Milovanović odlučuje da iz igre izvede Živkovića a šansu pruži golobradom omladaincu Bajiću i bio je to prelomni momenat utakmice. Mladi Bajić unosi neophodnu živost i brzinu u špic napada da bi posle sjajnog pasa Bojića u 73. minutu izašao sam ispred Popovića i rutinski poslao loptu u malu mrežicu donjeg desnog ugla nemoćnog Popovića i taman kad su svi pomislili da je podela plena gotova stvar Obeng Regan je sve demantovao. Prodirao je po desnoj strani centrirao u takozvani mrtav prostor sa dosta felša na loptu niko nije startovao golman i štoperi Voždovca kao da su imali dilemu ko će pokupiti tu loptu a ona je dobila čudnu putanju i završila u mreži za veliku radost svih navijača i igrača Napretka koji je ovim golom Regana dobio bonus od plus devet bodova na kraju jeseni i miran zimski san. Na konferenciji za štampu po završetku utakmice trener gostiju Mihajlo Ivanović je istakao da je utakmica imala čudan tok da je Napredak bio bolji u prvom delu ali je primio gol a da su Huskić i Paločević u drugom delu propustili kolosalne šanse za njegov tim i stigla je kazna. Ipak on je čestitao Napretku na pobedi rekavši da je utakmica bila na nivou superligaških mečeva i da smatra da Na predak svojim kvalitetom i igrama neće imati konkurenta u nastavku za prvo mesto dok će drugu poziciju juriti njegov tim Čukarički i Čačanski Borac Trener domaćih Neško Milovanović istakao je da stručni štab, igrači i klub ovu pobedu posvećuju Nenadu Gavriću koji danas nije igrao zbog smrtnog slučaja u porodici, njegov tim je zaslužio jesenje počasti i sada na miru čeka proleće a ekipi Voždovca želi sve najbolje u daljem toku prvenstva. Što se tiče Bojića ( na slici sa brojem 44 koji je Nenada Gavrića i koji je nosio ispod svog dresa pokazao je posle postignutog gola) smatra da je momak super talentovan da ima drskosti u sebi što on posebno ceni i da je pred njim svetla budućnost

Strelci: 0:1 Milovac u 15, 1:1 Bajić u 73, 2:1 Regan u 90. minutu. Stadion: Mladost u Kruševcu. Gledalaca: 2000. Sudija: Đokić Nenad (Užice) 7. Opomenuti igrači: Regan i Bajić (Napredak) , Sinđić, Milovac i Jašić (Voždovac). Igrač utakmice: REGAN OBENG (Napredak).

NAPREDAK: Krznarić 7, 5, Jermić 6, 5, Udovičić 7, Koković 7, Janičić 7, Paunović 7, Živković 6, 5 (Bajić 7, 5), Regan 7, 5, Mirosavljević 7, Bojić 7, Trujić 6, 5 (Kostić-).
VOŽDOVAC: Popović 6, Jašić 7, Šarac 7, Petronijević 7 (Simić 7), Stojković 7, Ostojić 7, 5, Marušić 6, 5, Sinđić 6, 5, Paločević 7 (Bastajić-), Milovac 7, 5 (Dabetić-), Haskić 7.

Na slikama detalji sa utakmice: Foto Rade Bradić