Kadeti Zvezde na otvaranju sezone ubedljivi protiv Brodarca

Dva mlada i poletna tima, u terminu kada se pola Beograda tek budi uz prvu jutarnju kafu, pokazala su dosta zanimljiv fudbal za početak sezone, a rezultatski mnogo bolja bila je Zvezda. Već na početku do vođstva su stigli domaći igrači, strelac je bio Kostov u 10. minutu. Prethodno je Mladenovski u dva navrata propustio da realizuje izgledne prilike da dovede Zvezdu u vođstvo.

Dok dlanom o dlan već je 2:0, igrao se 16. munut kada je Stojanović udarcem glavom iz neposredne blizine savladao nemoćnog Radića. Period zatišja potrajao je do 32. munuta kada je strelac trećeg gola za domaće bio Mišić, iskoristivši odbijenu loptu od golmana gostiju nakon šuta Kostova. Rezultatom 3:0 završen je prvi period igre, mada su crveno-beli mogli postići još koji gol samo da su bili precizniji Bubanja, Kostov i Roganović.

Zvezda je nastavila sa efikasnom igrom i u drugom poluvremenu. Mišić je u 50. minutu sa par metara udaljenosti loptu lagano ubacio u mrežu, postigavši svoj drugi, a četvrti gol za Zvezdu. Posle više napada gde nisu iskoristili prilike domaći preko Tadića u 75. i Roganovića u 77. minutu dolaze do visokih 6:0. Sedmi gol je delo Stolića u 84. minutu kada je posle solo prodora loptu od stative poslao u mrežu i postavio konačan rezultat.

Zvezda je ovom utakmicom i visokom pobedom nad renomiranim protivnikom pokazala da će u kadetskom uzrastu biti najozbiljniji kandidat za osvajanje titule. U 2. kolu Crvena Zvezda gostuje povratniku u ligu ekipi Voždovca, dok Brodarac na "Starom sajmištu" dočekuje OLE iz Borče.

CRVENA ZVEZDA - BRODARAC 7:0 (3:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 150. GL.SUDIJA: Katić Nikola. POM.SUDIJE: Milanović Stefan i Jeremić Milan. STRELCI: Kostov 10, Stojanović 16, Mišić 32. i 50, Tadić 75, Roganović 77. i Stolić 84.min (Crvena Zvezda). ŽUTI KARTON: Mišić (Crvena Zvezda).

CRVENA ZVEZDA: Bekonja, Bulatović, Roganović, Stojanović, Tošić (Štulić), Mladenovski (Manojlović), Kostov (Stojković), Ranković (Stolić), Ivanović, Mišić, Bubanja (Tadić).

BRODARAC: Radić, Ivković, Vesanović (Mijić), Paunović (Janković), Pavlović, Sekulović, Frlog (Drašković), Mamula, Trač (Golubović), Jašari (Popović), Mihailović.

OFK Vršac 4 : 5 RFK Grafičar
GFK Jagodina 1 : 1 Teleoptik
Čukarički 4 : 1 Mladost (L)
Radnički 1923 0 : 0 Kiker
Partizan 5 : 3 Voždovac
Crvena zvezda 7 : 0 Brodarac