Teleoptik održao čas fudbala Dobanovčanima

Teleoptik kao jedini pratilac vođeg Zemuna danas je ugostio komšije iz Dobanovaca. Mnogo bolje je domaćin ušao u meč, uspostavili su kontrolu, dok se gost opredelio da odbrambenu liniju postavi na 35-40 metara od svoga gola i igra "čekalicu".

Prva lepa akcija viđena je u 17. minutu, Lekić se našao na 6-7 metara ispred gola Budućnosti malo iskosa, golman gostiju mu je ušao u šut i otklonio opasnost. Igrao se 20. minut kada bolja igra domaće ekipe stiže na naplatu, Miladinović je sa 15 metara pogodio dalji ugao nemoćnog Slavkovića. Miladinović i tri minuta kasnije topovski šutira sa 17-18 metara, ovog puta lopta je prohujala pored gola.

Domaći ne staju, igrao se 32. minut kada Stanković prolazi kroz odbranu gostiju kao kroz švajcarski sir, međutim završni udarac mu je bio neprecizan. Već u sledećem napadu Lekić duplira prednost, na asistenciju "mozga" ekipe Adamovića. Pred odlazak na odmor Miladinović je postigao svoj drugi, a treći pogodak za Optičare. Prethodno je Stanković sa svoje polovine dubinskom loptom pronašao na ivici kaznenog prostora Ćalića, ovaj je odigrao pas do Miladinovića koji je hirurški preciznim udarcem šalje izvan domašaja ruku Slavkovića.

Optičari, iako energetski ispražnjeni u prvom delu, ulaze nesmanjenim intezitetom u nastavak, a posle samo dva minuta na semaforu je rezultat 4:0. Lekić je lepo uposlio Kneževića koji iz srca šesnaesterca loptu neodbranjivo šalje u mrežu. Ne "gase" domaći, Adamović je u 52. minutu spojio sa golom Lekića, a ovaj loptu "bocnuo" preko golmana gostiju i ona se otkotrljala u mrežu. Posle samo minut i Knežević je po drugi put mogao da se upiše u strelce, njegov šut sa 12-13 metara Slavković je uspeo da odbrani.

Nakon furioznog starta Teleoptik povlači ručnu, doduše i trener Strahinja Pandurović je sa pet izmena to ciljano uradio. Mirni tok meča je trajao nekih 25 minuta, a onda je mreža gostiju napunjena do vrha. U 79. minutu lepu akciju Lekića i Isailovića golom je krunisao Miladinović. Potom su Isailović u 85. i Miladinović svojim četvrtim golom u 87. minutu "razmontirali" goste, za krajnjih 8:0.

Ovo je ujedno bio najteži poraz Dobanovčana u istoriji kluba, a narednog vikenda u okviru 22. kola dočekuju GSP Polet Dorćol, dok Teleoptik ide na noge Prvoj iskri u Barič.

TELEOPTIK - BUDUĆNOST 8:0 (3:0)

STADION: FK Teleoptik. GLEDALACA: 170. GL.SUDIJA: Jeknić Darko. POM.SUDIJE: Rajović Marijana i Jeremić Milan. STRELCI: Miladinović 17, 44, 79 i 87, Lekić 34. i 52, Knežević 47. i Isailović 85.min (Teleoptik). ŽUTI KARTONI: D.Stegnjaja i Ajduković (Budućnost).

TELEOPTIK: Mihajlović, Đorđević, Stanković, Radojević, Ćalić (Čermelj), Lekić, Knežević (Borović), Trivić (Petrović), Cvetojević (Tešanović), Miladinović, Adamović (Isailović).

BUDUĆNOST: Slavković, Aćimov, Donevski, Vučićević (Stojković), Stojanović, D.Stegnjaja, Zonjić, Tejić, Tenjović (Ajduković), N.Stegnjaja, Nikolić.

Rad 0 : 1 Jedinstvo
Brodarac 3 : 0 Zvezdara
GSP Polet Dorćol 0 : 1 Torlak
Teleoptik 8 : 0 Budućnost
Sinđelić 0 : 3 Prva iskra
Studentski grad 1 : 0 Ušće Novi Beograd