Buran remi iza juga Marakane

Dva kola pre kraja regularnog dela prvenstva Grafičar i Mačva biju presudnu bitku za ulazak u play-off. Oba tima se nalaze u vrhunskoj formi, po tri prethodna susreta rešili su u svoju korist.

Od početka je intezitet na visokom nivou, napadi se smenjuju na obe strane. Prva šansa na meču pretvorena je u pogodak, strelac u 17. minutu posle velike gužve u šesnaestercu Grafičara bio je kapiten gostiju Ristivojević. Domaći su poravnali rezultat u 34. minutu, Radojević je idealno centrirao na peterac, a Ajdar samo otvorio stopalo i loptu prosledio u mrežu. Tek što su krenuli sa centra gosti su mogli ponovo do prednosti, šut Ristića sa 18 metara završio je kraj samog roglja. Šanse se ređaju naizmenično, u 41. minutu golman Šapčana Savić panterskom paradom kroti udarac Ćurića sa ivice kaznenog prostora. Veoma interesantno prvo poluvreme završeno je rezultatom 1:1.

U nastavku ništa vredno pažnje nije zabeleženo do 57. minuta kada je Mijailović snažnim udarcem sa preko 25 metara uzdrmao prečku gola Grafičara. Dva minuta kasnije Maksimović je idealno uposlio Petrovića, a on sa 4 metra glavom prebacio gol gostiju. Roler koster šansi i golova nastavljen je u 65. minutu, posle prodora Mijailovića omaleni Ristić sa 12 metara loptu od stative šalje u gol za novo vođstvo Mačve.

Pokušao je potom trener Neđić izmenama da razmrda svoju ekipu, ali je njegov tim umalo u 82. minutu primio i treći pogodak. Stevanović je šutirao sa 18 metara, a Vraneš, atraktivnom paradom, vrhovima prstiju izbio loptu u korner. Do zasluženog remija Grafičar dolazi u prvom minutu nadoknade, Ajdar je izveo skraćeni korner, a Ristivojević posle mreže Grafičara zatresao i sopstvenu.

Grafičar u poslednjem kolu regularnog dela gostuje Slobodi u Užicu, dok Mačva u Šapcu dočekuje vodeći OFK Beograd.

GRAFIČAR - MAČVA 2:2 (1:1)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Đorđević Nenad. POM.SUDIJE: Novaković Ilija i Živković Luka. STRELCI: Ajdar 34. i Ristivojević 90+1.min (a.g.) (Grafičar), Ristivojević 17. i Ristić 65.min (Mačva). ŽUTI KARTONI: Ristić i Adamović (Mačva).

GRAFIČAR: Vraneš, Matić (Popović), Petrović (Stojanović), Babakar (Mladenović), Vasiljević, Ćurić, Jovanović (Mekenzi), Ogbu, Radojević, Ajdar, Maksimović (Spasojević).

MAČVA: Savić, Stevanović, Marković, Jevtić, Jovović (Sladojević), Ristić (Abdulahi), Vraštanović, Mijailović (Adamović), Ristivojević, Novaković, Radunović (Đorđić).

Radnički (SM) 1 : 2 Inđija Toyo Tires
Kolubara 2 : 4 Smederevo 1924
Tekstilac 1 : 2 Mladost GAT
OFK Beograd 1 : 0 OFK Vršac
RFK Grafičar 2 : 2 Mačva
RFK Novi Sad 1921 0 : 4 GFK Sloboda