Igrači i ocene
  • Klikom na ikonicu sa zvedicom otvara se prozor gde mođete oceniti igrača
  • Igrače možete oceniti samo ako je utakmica odigrana u prethodnih 7 dana
  • Ako igrač kojeg želite oceniti nije na listi a igra u klubu možete ga prijaviti na strani kluba
Izveštaj utakmice
PLS: Dolina - Teleoptik 2:0

 „Dolinaši“ su krajnje pozitivnim pristupom ovoj utakmici zabeležili četvrtu prolećnu pobedu. Uprava i navijači Doline pribojavali su se ove utakmice, da se ne ponovi loše fudbalsko izdanje kao protiv Smedereva.

Sportska sreda u Padini obilovala je brojnim prilikama i poluprilikama pred golom odličnog golmana Teleoptika Filipa Kljajića. Odbrana domaćina delovala je veoma sigurno. Kostić, Memović, Advigov, Baštovanov, Marković i Vejnović nisu dozvolili da se napadači kluba iz Zemuna razmahnu. Dobrić je pružio možda najbolju partiju u dresu Doline, a neumorni Jovanović i raspoloženi Milivojev, zajedno sa Čižikom, bili su stalna opasnost za "optičare".

Nesvakidašnji prizor prethodio je jedanaestercu i prvom pogotku Doline. Posle prekršaja gostujujućeg igrača na polovini terena koji pripada domaćinu, Kostić je prišao lopti i sa 60 metara uputio je prema golu istrčalog Kljajića, ali je ona pogodila prečku. Akciju je odlično ispratio Milivojev, prihvatio je odbijenu loptu, ali je u tom trenutku na njemu napravljen prekršaj za jedanaesterac. Sigurni izvođač panala, u 20. minutu igre, bio je upravo Ivan Kostić. Dolina je do kraja poluvremena nastavila sa napadima, ali je rezultat ostao nepromenjem.

Posle odlično izvedenog kornera kapitena Čižika, Dobrić je prihvatio loptu na ivici šesnaesterca i preciznim udarcem pogodio levi gornji ugao gola gostiju.

Pobeda vredna tri boda i osmi u nizu.

Suđenje Petra Pipera iz Čačka i njegovih pomoćnika bilo  je za maksimalnu ocenu.

U narednom kolu Dolina gostuje u Lučanima, gde će pokušati da primeni recept Surduličana, i u susretu sa liderom Prve lige Srbije ostane neporažena.

Međusobne utakmice
2013-2014
16.04
16:00
Dolina
Teleoptik
2
0
05.10
15:30
Teleoptik
Dolina
3
2

Uporedni rezultati

Dolina
 
Teleoptik
Ukupno (Domaćin) Ukupno (Domaćin)
2 (1) Broj utakmica 2 (1)
1 (1) Broj pobeda 1 (1)
0 (0) Broj nerešenih 0 (0)
1 (0) Broj poraza 1 (0)
4 (2) Dati poeni 3 (3)
3 (0) Primljeni poeni 4 (2)
+1 (+2) gol razlika na utakmicama -1 (+1)
50% (100%) Uspešnost 50% (100%)
Nema rezultata
Slučaj Šajber Da ne ispadne kako je samo današnji fudbal sumnjivo regularan a da je nekad bilo sve čisto.Sledi kratko podsećanje na čoveka koji je jedini pokušao da lopovluku stane na rep i u tome delimično uspeo. Slučaj - Šajber "Slučaj Šajber" se primarno odnosi na skandal u jugoslovenskom fudbalu iz 1986. godine, kada je tadašnji predsednik Fudbalskog saveza Jugoslavije Slavko Šajber poništio celo poslednje kolo Prve savezne lige zbog dokaza o nameštanju utakmica. Fudbalski skandal 1986. Ovaj slučaj je bio jedan od najkontroverznijih događaja u istoriji jugoslovenskog sporta. Poništenje kola: Slavko Šajber je, nakon što su se pojavili dokazi o nameštanju rezultata u poslednjem kolu sezone 1985/86, doneo odluku o poništavanju svih deset utakmica tog kola. "Šajberova lista": Odluka je usledila nakon što su se na "Šajberovoj listi" našli klubovi osumnjičeni za učešće u neregularnostima, uključujući Crvenu zvezdu i Partizan. Posledice: Klubovi su morali ponovo da odigraju utakmice, a oni koji su odbili su kažnjeni. Slučaj je imao dugoročne posledice po integritet lige i izazvao je velike podele u jugoslovenskom fudbalu.
XS SM MD LG XL XXL