Kopljari
B 2000
Misača
Maskar lako sa Slogom

Fudbaleri Sloge porazom su započeli nastavak takmičenja u Međuopštinskoj ligi Aranđelovac- Topola, pošto su u premijernom meču prolećnog dela  šampionata poraženi u Maskaru od istoimene ekipe rezultatom 6:4. U delu dve po kvalitetu  izjednačene (ali po htenju i voljnom momentu prilično različite) ekipe, utisak je da su domaći potpuno zasluženo došli do veoma bitnih bodova.

Nakon kratkog početnog ispitivanja snaga, prvi konkretan potez napravili su gosti. Udarac Vesića u 13. i Č.Petrovića  glavom u 16. minutu završili su pored gola. Domaći su uzvratili još konkretnijim potezom, postigavši gol u 21. minutu. Stanković  je vešto izbegao neuspelu ofsajd zamku gostiju i rutinski sa 20-ak metara savladao zatečenog Jelesijevića. Vođstvo domaćih duplirano je u 35.minutu, kada je P.Dubonjac lepim udarcem sa 20-ak metara poslao loptu u donji desni ugao golmana gostiju. Da domaći na petnaestominutni odmor odu sa ubedljivom prednošću, pobrinuo se Stanković sa još dva gola. Najpre je u 40. minutu iskoristio loše ispucavanje lopte Jelesijevića i u 44. minutu kada je iskoristio nesporazum odbrambenih igrača Sloge.

Tek što je počelo drugo poluvreme, a gosti su već postigli i peti pogodak. Još jedno loše ispucavanje Jelesijevića iskoristio je ovaj  put Luković i sa više od 30 metara polao loptu u mrežu. Gostujući fudbaleri su se malo trgnuli  i uspeli da postignu gol u 53. minutu. Č.Petrović je lepim udarcem sa 20-ak metara poslao loptu u donji desni ugao golmana Nedića. Igrao se 67. minut kada je Ćosić u svom kaznenom prostoru oborio Dubonjca, pedantni sudija Jovanović pokazao na "kreč", a siguran realizator bio je Ilić. Period dobre igre gosti su materijslizovali sa tri gola. U 67. minutu Ivanović je sjajnim dodavanjem proigrao M.Jelesijevića, a ovaj sa 10-ak metara savladao Nedića. U 72. minutu golman domaćih je u svom šesnaestercu oborio M.Jelesijevića, glavni sudija dosudio najstrožu kaznu, a V.Petrović bio neumoljiv. Samo tri minuta kasnije ponovo je u glavnoj ulozi bio V.Petrović, pretvorivši dodavanje M.Jelesijevića u gol.

Maskar - Sloga (Zagorica) 6:4

Igralište u Maskaru. Gledalaca oko 100. Delagat:Rade Savić (Venčani). Sudija:Miloš Jovanović (Božurnja).pomoćnic:;Danijel Nešić (Šume), Neda Stanišić (Kopkjari). Srtelci:Stanković u 21,40 i 44.minutu, P,Dubonjac u 35. Luković u 50. Ilić u 67 iz jedaanaesterca za Maskar.  Č.Petrović u 53. M.Jelesijević u 70. V.Petrović u 72. iz jedanaesterca i 75.minutu za Slogu.  Žuti kartoni:Nedić (Maskar) Dimitrijević,M.Jelesijević (Sloga).

Maskar:Nedić, Savić, N.Dubonjac, Ilić, Janković, Luković, Stanković, Milojević, Pejić, P.Dubonjac.

Sloga:N.Jelesijević, Grujičić, Dimitrijević, Vesić, Ivanović, Jovanović (od 46.Lekić), Ćosić, J.Petrović, Č.Petrović, V.Petrović, M.Jelesijević.