Šumadija 1903
Sloga
Trepča
MOL Kraljevo: Morava (M) - Polet (R) 2:2

Dobri stari derbi dve ekipe koje se iz godine u godinu takmiče zajedno po raznim rangovima. Dve ekipe koje su među najstarijim po godini osnivanja u Raškom okrugu prikazale su dobar fudbal i svi koji su bili na meču mogli su zadovoljni da napuste teren Morave. Četiri gola, osam žutih i dva crvena kartona, uz izraženo navijanje navijača obe ekipe,plus borbenost za svaku loptu ukratko je sadržaj ovog meča.
Povela je Morava u 23. minutu golom svog najboljeg strelca Gvozdena Torlakovića posle udarca glavom lopta je od prečke pala iza linije. Jedva da je prošlo pet minuta gosti poravnavaju rezultat preko svog najboljeg igrača Stepanovića koji je iskoristio konfuziju u odbrani domaćina. Nekoliko polu prilika obeležilo je ovaj period ali je rezultat ostao nepromenjen.
Gosti sa jasnom namerom a to je prvo mesto u ligi krenuli su agresivnije početkom drugog dela igre i to im se isplatilo već u 55. minutu, kada je strelac ponovo bio Stepanović. Posle postignutog gola fudbaleri Poleta su izveli nekoliko brzih kontri preko Vukića i Kundovića, ali nisu uspeli da ozbiljnije ugroze Antonijevića. Strelac izjednačujućeg pogotka bio je kapiten Morave Zečević, koji je još jednom izveo slobodan udarac sa nekih 26-27 metara a lopta od prečke završila iza leđa Andrijaševića.  Meč su na kraju pokvarili crveni kartoni Stepanovića, zbog psovki upućenih igraču Morave i Mršoviću zbog drugog žutog. Derbi je opravdao očekivanja a meč je odlično vodio sudija Savo Miljković. Morava:Antonijević,M.Mitrović,N.Torlaković,Perišić,Zečević,Mršović,Puzić(Pavlović), R.Mitrović,Milenić(Jović),Miladinović,G.Torlaković. Polet:Andrijašević,Marjanović,Mutavdzić,Ignjatović,Bisenić,Glavčić,Kundović, Stojanović(Jevtović),Radulović(Dončić),Stepanović,Vukić(Andrić).

Fudbal Fudbal Medjuopštinska liga Kraljevo Morava (M) Polet (R)