Bez iznenađenja kraj Tise
03.11.2019 V. Jankov

Vladimir Vujasinović i njegovi izabranici lako su preplivali Tisu

Ako je neko potajno verovao da može doći do iznenađenja u bazenu kraj Tise, prevario se. Novobeogradski „vukovi“ su pokazali zube, a to je kvalitet koji je presudio. Bečejci su pružili koliki – toliki otpor u prvoj polovini utakmice, a onda je postojao samo jedan tim. Uostalom, rezultati po četvrtinama sve kazuju – (2:2, 1:2, 0:4, 1:6) i končanih 4:14 za Novobeograđane.

Pod kvalitet podrazumevamo, pored individualnih sposobnosti, timski udeo u igri. E, baš tu su Novobeograđani dominantniji bili. Trener Vladimir Vujasinović ima ujednačeno dobru ekipu i prilikom rotacije igrača ne oseti se pad u igri, dok je trener Bečejaca Goran Krstonošić samo brojčano mogao da parira, a svaki drugi parametar bio je na strani gostiju. A kad je tako, rivalu se pruži ruka i čestita.

Sa ekipom Novi Beograd – 11. april doputovao je i njihov predsednik Aleksandar Šapić.  Kratko vreme na mesto svog najvećeg klupskog uspeha i podsećanje na slavne dane bečejskog vaterpola od pre dve decenije i više. Prijali su kratki razgovori sa saigračima Goranom Krstonošićem, Ištvanom Mesarošem, Dejanom Jovanovićem, svojevremenim klupskim lekarom dr Bogdanom Aleksandrićem, potpisnikom ovih redova, a mlađi ljubitelji vaterpola su dobili priliku da uživo vide najefikasnijeg igrača svih vremena bečejskog vaterpola u sedam decenija dugoj klupskoj istoriji.

Što se same utakmice tiče, posle 2:2 u prvoj i 1:2 u drugoj četvrtini, sve je rešeno u trećoj, koji su „vukovi“ dobili sa 4:0. Poslednji period utakmice bio je samo potvrda dominacije Novobeograđana (1:6). Kod domaćih ni ovoga puta nije funkcionisao igrač više, a istakao se golman Aleksandar Murašov, koji je branio u prve dve četvrtine, a kod gostiju je mlađani Andrija Bašica postigao isto golova kao kompletna ekipa domaćina.

Bečej – Novi Beograd 11. april   4:14  (2:2, 1:2,0:4,1:6)

Plivailšte zatvorebog bazena OSC „Đorđe Predin Badža“. Gledačaca: 150. Sudije: Igor Virijević (Zrenjanin) i Dario Balažević (Beograd).Igrač više: Bečej 7(1), Novi Beograd 11. april 4(2). Peteraca nije bilo.

Bečej: Murašov (pet odbrana), Velimirov, Čavić, Živkov Andričin, Katić, Mesaroš 1, Pantić, Perić, Kovačev, Šašin 2, Jović, Korovljev 1, Bušić (dve odbrane), Krstonošić.

Novi Beograd 11. april: Rističević (pet odbrana), Filipović 1, Vitorović 1, Bursać 2, Žeželj, Tomić 2, Nikolov 1, Neguz, Dan, Bašica 4, Manojlović 3, Asanović, Brakočević (jedna odbrana).