Novi poraz Zlatibora bez postignutog gola
25.10.2020 zlatiborpress.rs

Ekipa FK Zlatibora - foto: zlatiborpress.rs

Fudbaleri Zlatibora izgubili su od Vojvodine rezultatom 0:2 u 12. kolu Linglong Superlige Srbije kao domaćini. Meč na stadionu u Užicu reÅ”en je u drugom poluvremenu kada je trenutno drugoplasirana ekipa Å”ampionata iskoristila greÅ”ke domaćeg tima.

Ā

Strelci za osmi poraz Zlatibora bili suĀ Nikola DrinčićĀ u 58. minutu iĀ Nikola AndrićĀ u 78. TrenerĀ Zoran NjeguÅ”Ā je doživeo i drugi poraz bez postignutog gola od dolaska na klupu čajetinskog tima. Zlatibor je bez pobede na poslednjih pet utakmica i sa Å”est bodova je na pretposlednjem mestu. Sa druge strane, ekipaĀ Nenada LalatovićaĀ je pobedila osmi put u sezoni i sa 26 bodova je trenutno na drugom mestu, pet viÅ”e ima Crvena zvezda , a tri boda manje i utakmicu manje ima Partizan.

Prvo poluvreme 12. runde elitnog takmičenja u Užicu odigrano je bez golova, i defanzivna postavka je dobro funkcionisala, domaći su čekali svoju Å”ansu iz kontre, a Novosađani nisu uspevali da dođu do prilike.

Kao i na nekim prethodnim utakmicama, početak poluvremena doneo je niz nepovoljnih okolnosti po Zlatibor. U 55. minutu je GliÅ”ović nespretno izgubio loptu kao zadnji igrač odbrane, i faulom zaustavio Bojića čime je dobio crveni karton. Nedugo zatim je iskusni Drinčić odlično Å”utirao sa 30ak metara, lopta je dobila nezaustavljivu putanju i ovim prelepim golom je Vojvodina povela i sa igračem bila u odličnoj poziciji. Pobedu je potvrdioĀ AndrićĀ pogotkom posleĀ DrinčićevogĀ kornera uz loÅ”u komunikaciju odbrane Zlatibora.

Ovo je druga uzastopna pobeda Vojvodine protiv Zlatibora na gostovanju nakon trijumfa u Kupu Srbije proÅ”le sezone. U naredna dva kolaĀ NjeguÅ”evĀ tim gostuje najpre Radu, a potom Novom Pazaru.

Zlatibor ā€“ Vojvodina 0:2 (0:0)

Gradski stadion Užice, bez gledalaca, sudija: Momčilo Marković.

Zlatibor: Čubraković, Miličić, Stamenković (od 23. GliÅ”ović), Anđelković, Jezdimirović, Krstić (od 82. Poček), Đakovac, Janjić, Petronijević (od 82. Petronijević), Miloradović (od 53. Živanović), Vukić.

Vojvodina: VukliÅ”, Saničanin, Devetak, Bralić, Andrić, Topić (od 66. Stojković), Drinčić, Čović, Bojić (od 72. Zukić), Mladenović, Mrkaić.