Košarkašice Gimnazijalac Tigra izborile opstanak u ligi

20.03.2021 plusonline.rs

Košarkašice Gimnazijalac Tigra večeras su zabeležile još jednu pobedu "zlata vrednu". One su ubedljivo savladale ekipu Srema, i tako, 3 kola pre kraja prvenstva Druge ženske lige Srbije, obezbedile opostanak u ligi.

U svim četvrtinama pirotske košarkašice pokazale su zavidnu spremnost, dominaciju na terenu, što se odrazilo i na rezultat.

Kako kaže trener domaćih košarkašica, Vladica Randjelov, za njih je ovo bila fenomenalna sezona i još bolja završnica. Ostaje žal zbog toga što pirotska publika nije mogla da uživa u sjajnim utakmicama na domaćem terenu.

On je podsetio da je ekipa do 15. decembra imala samo jednu pobedu i nalazila se u kritičnoj situaciji. Od tada ŽKK Gimnazijalac Tigar beleži 8 pobeda.

Mlada Jovana Igrantović na ovoj utakmici beleži sjajnu minutažu koju je iskoristila na najbolji način. Ona je zadovoljna celom sezonom i zalaganjem svih igračic au ekipi ka zacrtanom cilj.

U narednom kolu, ekipa ŽKK Gimnazijalc Tigar sastaje se sa ekipom Vršca, 27. marta od 15 sati u Vršcu.

Druga ženska liga Srbije: ŽKK Gimnazijalac Tigar - ŽKK Srem 73:59 (12:12, 19:17, 13:18, 29:12)