Izveštaj utakmice
Olimpijakos uspešniji od Radničkog u Atini
11.01.2022 SPD Radnički Kragujevac

Detalj sa meča - SPD Radnički Kragujevac

U sedmom kolu Lige šampiona vaterpolisti Radničkog poraženi su na gostovanju grčkom Olimpijakosu, jednom od glavnih kandidata za osvajanje Lige šampiona, rezultatom 11:7.

 

Kragujevčani su u Atinu otputovali bez prvog golmana, Lazara Dobožanova, koji je bio jedan od najzaslužnijih za osvajanje Kupa Srbije, krajem prethodne godine, ali su i u takvom sastavu pružili veliki otpor rivalu, pogotovo u prve tri četvrtine.

Sa druge strane, favorizovani Olimpijakos bio je u punom sastavu i predvođen najboljim igračem sveta u prošloj godini i bivšim vaterpolistom Radničkog, Filipom Filipovićem, te dvojicom hrvatskih i šestoricom srebrnih, olimpijskih, grčkih reprezentativaca, upisao nove bodove.

Izabranici Uroša Stevanovića dobro su otvorili utakmicu i dva puta su vodili, golovima Stanojevića i Miličića, ali se potom razigrao centarski tandem grčke reprezentacije Murikis-Kolomvos, posle čega su pirejski „crveno-beli“ otišli na „plus tri“ sredinom druge četvrtine (6:3).

U finišu poluvremena Miloš Ćuk je vratio Radnički u igru (6:4), a sa takvom rezultatskom distancom ušlo se i u poslednji period, pošto su u trećem periodu precizni bili samo Funtulis i Janković – 7:5.

Na startu odlučujuće deonice Olimpijakos je postigao dva brza gola preko Murikisa i Geniduniasa i nagovestio osvajanje celog plena – 9:5. Razbranio se i sjajni golman hrvatske reprezentacije, Marko Bijač, što je razvilo i kontre domaćih, koji su potom u dva navrata bili i na pet golova „viška“.

Najefikasniji u pobedničkim redovima bili su Funtulis i Murikis sa po tri gola, a pratili su ih Genidunias i Filipović sa po dva. Na drugoj strani, Miloš Ćuk je protivničku mrežu tresao tri puta.

Kragujevčani se već u nedelju, od 19 časova, sastaju sa Crvenom zvezdom, na zatvorenom bazenu SPD „Radnički“. Ulaznice za taj duel su u prodaji, po ceni od 200 dinara, na info pultu bazena.

Olimpijakos – Radnički 11:7 (4:3, 2:1, 1:1, 4:2)

ATINA – Bazen: Papastrateo. Sudije: Arkadi Vojvodin (Rusija) i Majkl Cvart (Holandija).

OLIMPIJAKOS: Bijač, Gramatikos, Gilas, Genidunias 2, Funtulis 3, Guvis, Dervisis, Bušlje, Murikis 3, Filipović 2, Krisospatis, Kolomvos 1, Zerdevas. Trener: Teodoros Vlahos.

RADNIČKI: Milutinović, Branković, Stanojević 1, Janković, Ćuk 3, Radulović, Ukropina, Pljevančić, Toholj, Miličić 1, Lukić 1, Vrlić, Todorovski. Trener: Uroš Stevanović.

Međusobne utakmice
2022-2023
18.02
20:30
SPD Radnički
Olympiacos CFP
10
10
07.02
16:30
Olympiacos CFP
SPD Radnički
13
7

2021-2022
26.01
20:30
SPD Radnički
Olympiacos CFP
10
8
11.01
16:30
Olympiacos CFP
SPD Radnički
11
7

Uporedni rezultati

Olympiacos CFP
 
SPD Radnički
Ukupno (Domaćin) Ukupno (Domaćin)
4 (2) Broj utakmica 4 (2)
2 (2) Broj pobeda 1 (1)
1 (0) Broj nerešenih 1 (1)
1 (0) Broj poraza 2 (0)
42 (24) Dati poeni 34 (20)
34 (14) Primljeni poeni 42 (18)
+8 (+10) gol razlika na utakmicama -8 (+2)
50% (100%) Uspešnost 25% (50%)
Nema rezultata
Denzel je ocenio igrača
Denzel je ocenio igrača
Denzel je ocenio igrača
Denzel je ocenio igrača
Denzel je ocenio igrača
Denzel je ocenio igrača
Denzel je ocenio igrača
Denzel je ocenio igrača
XS SM MD LG XL XXL