Radnik
Mladost (L)
Kolubara
Čukarički preokrenuo Voždovac za nova tri boda

Četiri kola pre završetka regularnog dela prvenstva na Banovom brdu je odigran mali gradski derbi između Čukaričkog i Voždovca. Igra se otvoreno od samog početka, a prvi šut na gol viđen je u 12. minutu. Lučić je opalio po lopti sa 22 metra, a golman gostiju Krunić je izvadio ispod prečke. Posle jedne bezazlene akcije gosti su dobili kazneni udarac u 20. minutu. Lazerević je uputio centaršut u šesnaesterac, loptu je nehotice zakačio rukom Pankov i nakon asistencije iz VAR sobe sudija je pokazao na penal. Siguran sa bele tačke bio je Burmaz i doveo ˝zmajeve˝ u vođstvo.Nakon samo dva minuta

Tomović se postarao da se promeni rezultat na semaforu. Promešao je odbranu gostiju i sa 12 metara iskosa loptu poslao u suprotan ugao za 1:1. Ogromnu priliku za domaće da totalno preokrenu rezultat imao je potom Badamosi na dodavanje Ivanovića u 35. minutu, njegov šut sa svega par metara udaljenosti od gola završio je iznad prečke. Uzvratio je na suprotnoj strani Burmaz u 43. minutu, ali nije uspeo sa desetak metara da savlada dobro postavljenog golmana domaćih Mićovića. Na odmor se otišlo najrealnijim rezultatom.

Veću želju i htenje za pobedom u nastavku pokazuju domaći igrači, a posle intervencije iz VAR sobe nesigurni sudija Srećković je svirao još jedan kazneni udarac, ovaj put za domaće zbog prekršaja nad Ivanovićem. Siguran izvođač bio je kapiten Docić i od 55. minuta Čukarički prelazi u vođstvo. Igrao se 59. minut kada je Lučić pokazao virtuoznost i driblersko umeće promešavši odbranu gostiju, ali su mu realizatorske sposobnosti u odsudnom momentu zakazale. Samo dva minuta kasnije Kovač je šutem sa dvadesetak metara uzdrmao stativu, a u nastavku akcije večeras maestralni Lučić je kao na tacni uposlio Ivanovića za treći gol u mreži ˝zmajeva˝.

Gosti u nastavku deluju poput rashodovane mašine, akcije su im nepovezane, a odbrana porozna. Badamosi, koji posti od septembra, svoju drugu dobru priliku večeras propušta u 77. minutu, lopta je nakon njegovog udarca glavom sa peterca završila tik kraj desne stative. Golman gostiju kao na strelištu, ali napadači domaćih nikako da pogode u metu i Adžić je neprecizan u 80. minutu sa nekih 15-16 metara. Posle dosta bolje igre u drugom poluvremenu Čukarički je zasluženo pobedio rezultatom 3:1.

˝Brđani˝ posle večerašnjeg trijumfa zauzimaju i dalje četvrto mesto, ali sada sa samo dva boda zaostatka iza drugoplasiranog TSC-a i bod iza trećeg Partizana, što najavljuje uzbudljivu borbu za mesto u Ligi šampiona, odnosno Ligi Evrope. Posle reprezentativne pauze Čukarički ide u Niš gde će biti gost Radničkog, dok Voždovac na svom ˝krovu˝ dočekuje Javor Matis.

ČUKARIČKI - VOŽDOVAC 3:1 (1:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Srećković Marko. POM.SUDIJE: Harmat Atila i Rijavec Nikola. STRELCI: Tomović 23, Docić 55. (k.u.) i Ivanović 61.min (Čukarički), Burmaz 21.min (k.u.) (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Stevanović (Čukarički), Đuričić (Voždovac).
ČUKARIČKI: Mićović, Tošić, Docić (Sisoko), Stevanović (Rogan), Tomović, Ivanović, Pankov, Badamosi (Spasojević), Lučić (Adžić), Drezgić (Serafimović), Kovač.
VOŽDOVAC: Krunić, Damjanović, Matić (Medić), Novevski (Vujanović), Mijailović Đorđević, Lazarević (Jočić), Đuričić (Zečević), Ivezić, Burmaz, Ajdinović (Pantović).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Čukarički Voždovac