Kolubara
Spartak ŽK
Javor Matis
Čukarički pobedom otvorio sezonu

Ovogodišnju kampanju Čukarički počinje na "brdu" protiv neugodnog gosta iz Niša kojeg su poslednji put na svom stadionu, u prvenstvenoj utakmici, pobedili još 1. septembra 2019. godine. Ta činjenica im je bila dodatni motiv da od samog starta krenu ofanzivno ka golu Nišlija. Igrao se 8. minut kada je kapiten gostiju Marjanović igrao rukom u svom šesnaestercu, sudija Minaković je bez dvoumljenja pokazao na belu tačku. Loptu je na penal namestio Tomović, ali je šutirao mlako pa je mladi Stevanović uspeo da sačuva mrežu netaknutom.

Čukarički pak postiže pogodak preko Ivanovića u 18. minutu, ali je na intervenciju iz VAR sobe isti poništen. U 28. minutu Ćalasan se poigravao na centru kao zadnji igrač odbrane, Petrov mu je ukrao loptu i stuštio se ka šesnaestercu domaćih gde ga je Filipović oborio, to je već drugi penal na meču, ovaj put za Radnički. Krivac kod prvog penala Marjanović, postao je tragičar, jer je njegov šut sa tačke za kazneni udarac završio na desnoj stativi gola domaćih. Mreže su i dalje ostale netaknute, a tako je bilo sve do isteka prvog poluvremena. Jedino je Tomović na asistenciju Nikčevića u prvom minutu nadoknade vremena iz povoljne situacije mogao da postigne pogodak, ali je šutirao pravo u dobro postavljenog golmana gostiju.

Drugo poluvreme je počelo uzbuđenjima, posle samo dva minuta igre Marjanović još jednom pogađa okvir gola, ovaj put prečku posle šuta iz slobodnog udarca sa 18 metara iskosa. Minut kasnije na drugoj strani Badamosi biva neprecizan sa samo 5 metara udaljenosti prebacivši loptu iznad prečke gostiju. Isti igrač je u 52. minutu najzad otvorio goste, loptu je od stative poslao u mrežu šutem sa 7 metara udaljenosti.

Čukarički nastavlja da igra otvoreno i posle vođstva, mada je Radnički preko Belakovića u 64. minutu umalo stigao do izjednačenja. U dva navrata je pokušao da savlada domaćeg golmana sa desetak metara, ali bezuspešno. Potom Petrov u 69. minutu pogađa stativu sa 12 metara iskosa, a u nastavku akcije šut Ilića sa 8 metara bravurozno brani Filipović i čuva teško stečeno vođstvo svojoj ekipi.

Golman domaćih se u 73. minutu istakao još jednom, kada je nakon kornera Bakić zahvatio loptu glavom sa nekih 6-7 metara, izvadivši loptu ispod prečke. Zadnji kvartal utakmice protiče u igri smanjenog inteziteta, a tačku na meč je stavio Endiaje na asistenciju Miladinovića u prvom minutu nadoknade vremena udarcem sa 6-7 metara i postavio konačnih 2:0 za rušenje neugodne četvorogodišnje tradicije.

Prvenstvo se nastavlja narednog vikenda utakmicama drugog kola kada će Čukarički nastupati u ˝Šumaricama˝ protiv kragujevačkog Radničkog, dok Nišlije na svom ˝Čairu˝ dočekuju prošlogodišnjeg vicešampiona ekipu TSC iz Bačke Topole.

ČUKARIČKI - RADNIČKI (NI) 2:0 (0:0)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Minaković Nenad. POM.SUDIJE: Harmat Atila i Radić Petar. STRELCI: Badamosi 52. i Endiaje 90+1.min (Čukarički). ŽUTI KARTONI: Nikčević, Sisoko i Tošić (Čukarički).

ČUKARIČKI: Filipović, Tošić, Stevanović, Tomović (Adžić), Ivanović (Endiaje), Sisoko, Badamosi, Drezgić, Ćalasan, Nikčević (Docić), Kovač (Miladinović).
RADNIČKI (NI): Stevanović, Jamkam, Pejović, Ilić (Lajam), Belaković, Stojanović (Mesarović), Vojnović, Vlajković (Ivelja), Marjanović (Zec), Bakić, Petrov.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Čukarički Radnički (N)