Vojvodina
Čukarički poražen na gostovanju Napretku u Kruševcu
22.11.2023 FK Čukarički

Čukarički poražen na gostovanju Napretku u Kruševcu--

U zaostaloj utakmici devetog kola Super lige Srbije Napredak je u Kruševcu savladao Čukarički - 1:0. Po izuzetno teškim vremenski uslovima za igru i terenu „natopljenom“ domaći tim se bolje snašao, pa je do vredna tri boda došao golom Lazara Zličića u 38. minutu.

Počelo je vrlo dobrom prilikom za Čukarički, posle nepunih minut igre u šansi se našao Ivanović, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pravo u golmana Bajića. Po izuzetno teškom terenu Napredak je do prve šanse, i to izrazite, došao u 19. minutu, Stanojlović je iskoristio grešku Vranješa, ušao je u šesnaesterac i šutirao, ali je Filipović odbranio. Mogao je koji minut kasnije Čukarički do gola, posle duplog pasa Ivanovića i Docića, šutirao je kapiten belo-crnih, ali je golman Bajić bio na mestu, uspeo je da izbije loptu u korner.

U 26. minutu ponovo su domaći pretili preko Stanojlovića, posle čijeg šuta sa deset metara je loptu gotovo sa gol-linije izbacio Tošić. U 33. minutu još jedna šansa za Čukarički, Nikčević je odlično centrirao, ali je Kovač šutirao glavom pored gola Napretka. Kruševljani su pet minuta kasnije došli u vođstvo, posle centrašuta sa leve strane Zličić je ostao usamljen i preciznim udsrcem sa deset metara savladao je Filipovića – 1:0.

Odličnu priliku za izjednačenje Brđani su imali u 43. minutu, Adetunđi je dobio duel sa trojicom protivničkih igrača, ali je potom sa 15 metara šutirao preko gola domaćina. Načinio je šef struke Čukaričkog Igor Matić dvostruku izmenu na startu drugog poluvremena, na teren je poslao Singa i Miladinovića, u svlačionici su ostali Endijae i Kovač. Ipak, do prve prilike, i to vrlo dobre stigao je Napredak, u 50. minutu Đorđe Jovanović je šutirao iskosa sa desne strane, ali pored Filipovićevog gola.

Odličnu šansu za izjednačenje imao je Čukarički u 64. minutu, tada je Ivanović centrirao sa desne strane, a Adetunđi je glavom sa šest metara šutirao pravo u golmana Bajića. Sjajnu priliku imao je i mladi Cvetković u 89. minutu, ali je njegov udarac sa 15 metara odbranio Bajić.

Napredak - Čukarički 1:0 (1:0)

Strelac: 1:0 - Zličić u 38. minutu. Stadion: Mladost u Kruševcu. Gledalaca: 200. Sudija: Novak Simović. Pomoćnici: Nikola Đorović i Miloš Simović. Žuti karton: Sisoko (Čukarički).

NAPREDAK: Bajić, S. Jovanović, Krstić, Vukajlović, Jović, Stanojlović (od 89. Stojanović), Zličić, Đeković, Stoiljković (od 76. Nenadović), Marinković, Đ. Jovanović (od 66. Tomić).

ČUKARIČKI: Filipović, Tošić, Docić (od 79. Cvetković), Adetunđi, Ivanović, Sisoko, Subotić, Vranješ (od 72. V. Jovanović), Nikčević (od 84. Adžić), Endijae (od 46. Sing), Kovač (od 46. Miladinović).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Napredak Čukarički