Železničar
Vojvodini bod u vojvođanskom derbiju
25.02.2024 Administrator

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine remizirali su na svom „Karađorđu“ sa ekipom Spartaka rezultatom 0:0 u 22. kolu Mocart Bet Super lige Srbije. Voša je od samog početka ostavila jasan utisak da će danas igrati napadački sa jasnom željom da dođe do prve pobede.

Prvi udarac ka golu Vulića imao je Seri, iskosa sa leve strane, golman Spartaka bio je na pravom mestu. Potom je glavom gađao Crnomarković, preko prečke, a onda je Lazarević uhvatio poluvolej, opet je Vulić odbranio.

Na isteku 36. minuta Milosavljević je pogodio posle odbitka u petercu, ali je iz VAR sobe stigao signal da je u trenutku Serijevog udarca bio u nedozvoljenoj poziciji, pa je Vošin gol poništen zbog ofsajda.

U 39. minutu Radulović je centrirao sa desnog boka, Zukić je sa nekih desetak metara šutirao glavom pored stative. U 43. minutu Voša je imala novu veliku šansu, Radulović je izveo korner, Korać je gađao glavom, a na drugoj stativi nije uspeo da loptu zahvati i Vukanović i sprovede je u mrežu iz neposredne blizine. U nadoknadi prvog poluvremena Seri je prošao po levom boku, iz teške situacije je probao da savlada Vulića, koji je odlično intervenisao. Voša je u prvom poluvremenu imala veliki broj prilika, dok Spartak nije imao nijedan pokušaj ka golu Rosića.

Voša je nastavila u istom ritmu i u nastavku, ali ipak nije tako lako dolazila do opasne zone, pošto se Spartak branio bolje nego u prvom poluvremenu.

Domaći su prvi put ozbiljnije pripretili u 65. minutu, Radulović je gađao iz slobodnjaka, Vulić je upisao prvu intervenciju, a potom i drugu posle odbitka koji je pokupio Vukanović sa nekih 12-13 metara. Tri minuta kasnije nova šansa pred golom Vulića, Giorbelidze je centrirao sa levog boka, a Zukić sa peterca gađao glavom tik pored stative. Minut kasnije sa 20 metara gađao je i Lazarević, ali je lopta zakačila jednog defanzivca Spartaka i bila lak plen za Vulića.

Još bliži golu bio je Radulović u 74. minutu, kada se lepo oslobodio čuvara i potom iskosa sa leve strane gađao dalji ugao, ponovo su centimetri delili Vošu od vođstva.

Gosti su prvi put šutirali ka golu tek u 76. minutu kada je Todoroski zalomio Giorbelidzea, a potom sa ivice šesnaesterca šutirao pored stative. U poslednjih desetak minuta Bandović je probao izmenama da osveži napad, Nikolić i Ivanović su zamenili Vukanovića i Radulovića, potom i Malbašić umesto umornog Serija, ali Voša je sve teže dolazila do novih pravih prilika.

U poslednjem napadu Ivanović je imao najbolju šansu na utakmici, Malbašić je glavom spustio do Ivanovića koji je bio sam na petercu, ali je golman Vulić izrastao u heroja neverovatnom odbranom. Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Vojvodina i na trećoj utakmici u drugom delu sezone ostala bez pobede. U narednom kolu, u subotu od 14 časova, Voša gostuje ekipi Javora.

Vojvodina - Spartak ŽK 0:0 (0:0)

Vojvodina: Rosić, Lazarević, Crnomarković, Korać, Giorbelidze, Petrović (od 75. Savićević), Milosavljević, Radulović (od 79. Nikolić), Zukić, Seri (od 86. Malbašić), Vukanović (od 79. Ivanović).

Spartak: Vulić, Bogićević, Martinović, Kerkez (od 79. Krsmanović), Mijailović, Prijović, Đurasović (od 69. Tošeski), Tomović (od 79. Mijić), Lukić, Babić (od 61. Todoroski), Mudrinski.

Izvor: fkvojvodina.rs

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Vojvodina Spartak ŽK