Partizan
Crvena zvezda
Voždovac neumoljiv na svom "TC Stadion" ove jeseni, za kraj pala i Vojvodina

Detalj sa utakmice - H.D.Vujanović

Za kraj jesenjeg dela takmičenja, kao jagoda na vrh torte, Voždovcu u goste stiže atraktivan rival iz Novog Sada. Vojvodina kao i ˝zmajevi˝ igra promenljivo, red toplog pa red hladnog, smenjuju se pobede i porazi, mada se mora priznati da imaju više ovog prvog, tako da se oba tima nalaze u zoni play-offa.

Start je bio furiozan, u prva dva minuta zabeležene su dve šanse, po jedna na obe strane. Neuspešni iz blizine su bili Nešković kod domaćih i Malbašić kod gostiju. Do prednosti prvi stižu Novosađani, igrao se 18. minut kada je Vukanović, iskoristivši dobar centaršut kapitena Malbašića, nadskočio svog čuvara i loptu poslao pod prečku. U prvom narednom napadu Mitrović je propustio da poravna rezultat, neuspešno je lobovao Carevića iz veoma povoljne situacije.

Do izjednačenja ˝zmajevi˝ ipak stižu u 28. minutu lepim golom Teodorovića, malo iskosa, sa desetak metara, na asisteciju Mitrovića. Utakmica je veoma živa, Vukanović je u 39. minutu pokušao da iznenadi Katića šutem sa krila, golman domaćih je izboksovao loptu sa linije gola. Voždovac do potpunog rezultatskog preokreta dolazi u 43. minutu evro golom Flemingsa, kada je posle dodavanja Jočića, loptu sa roglja šesnaesterca poslao u suprotne rašlje. Tako je veoma zanimljivo prvo poluvreme završeno minimalnom prednošću domaće ekipe.

U nastavku lopta je mnogo više na polovini domaćih, od dobrih prilika treba izdvojiti onu Kembela u 53. minutu kada je sa 14-15 metara iskosa šutirao zamalo pored stative gola Voždovca. Kolosalnu priliku za Vojvodinu u 58 minutu nije realizovao Vukanović, šutirao je sa 8-9 metara lopta je prošla kraj nemoćnog Katića, ali se na gol liniji našao mladi Zečević i loptu izbacio u polje.

Gosti od 59. minuta ostaju sa igračem manje, jer je zbog pogibeljnog starta nad Flemingsom, Gorbelidze zaradio crveni karton. Utakmica je potom poprimila drugačiji tok, Voždovac se oslobodio pritiska. Jočić u 68. minutu izvodi slobodan udarac sa strane i na drugoj stativi pronalazi Đurđevića, njegov udarac glavom uz pomoć stative zaustavio je golman Novosađana Carević. Nestvarno je kakvu priliku nije realizovaon Milosavljević u 71. minutu, sve je prethodno odradio Vukanović i ostavio ga samog na par mnetara od gola, ali se ovaj spetljao i upropastio šansu za izjednačenje. Već u sledećem protivnapadu Vaščuk je sa 15 metara dobro zagrejao dlanove Carevića, igra se nesmanjenom žestinom iako se meč bližio kraju.

U 72. minutu ponovo je proradila veza Jočić - Flemings, ovaj potonji je sa ivice kaznenog prostora matirao nemoćnog Carevića za vođstvo od dva gola razlike. Sve što su gosti uradili do kraja bio je pokušaj rezerviste Nikolića u 86. minutu, kada je sa oko 12 metara bio zamalo neprecizan i auto gol Matića nakon šuta Mateusa u prvom minutu nadoknade za konačnih 3:2. Više nego zaslužena pobeda Voždovca kojom su prestigli Vojvodinu na tabeli, oba tima imaju po 28 bodova, s tim što Beograđani imaju bolju gol razliku.

Voždovac uspešno završava jesenju sezonu, bez poraza na svom stadionu je od 8. maja i play-off utakmice sa Crvenom Zvezdom u prethodnom prvenstvu. Sledi nešto više od mesec i po dana pauze, a 10. februara, za kada je predviđen nastavak, Voždovac ima protivnika ne može biti težeg, igra na ˝Rajku Mitiću˝ protiv aktuelnog šampiona Crvene Zvezde, dok Novosađani na svom ˝Karađorđu˝ dočekuju Mladost iz Lučana.

VOŽDOVAC - VOJVODINA 3:2 (2:1)

STADION: FK Voždovac. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Milanović Miloš. POM.SUDIJE: Đuričić Marko i Jovanović Milorad. STRELCI: Teodorović 28. i Flemings 43. i 72.min (Voždovac), Vukanović 18. i Matić (a.g.) 90+1. min (Vojvodina). ŽUTI KARTONI: Teodorović, Jočić, Matić i Vaščuk (Voždovac), Milosavljević i Kembel (Vojvodina). CRVENI KARTON: Gorbelidze 59.min (Vojvodina).
VOŽDOVAC: Katić, Damjanović, Matić, Jočić (Antonijević), Teodorović (Petrović), Flemings, Mitrović (Vaščuk), Zečević, Đuričić, Đurđević, Nešković (Kojić).
VOJVODINA: Carević, Gorbelidze, Crnomarković, Milosavljević, Zukić (Nikolić), Mateus, Malbašić (Kembel), Rosić, Radulović (Ivanović), Lazarević, Vukanović.

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Voždovac Vojvodina