Čukarički
Tandem Malbašić-Bolingi za "Vošin" preokret protiv Radničkog 1923
03.09.2023 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom "Karađorđu" ekipu Radničkog 1923 rezultatom 2:1 u šestom kolu Mocart Bet Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Malbašić u 51. i Bolingi u 82. minutu. U prvom poluvremenu nije bilo mnogo pravih prilika, ali je Radnički 1923 iskoristio svoju jedinu.

U sedmom minutu bivši igrač Vojvodine Milan Vidakov iskoristio je nesporazum Zukića i Crnomarkovića, ukrao je loptu, koju je potom prihvatio Vidosavljević i pogodio za 0:1. Vojvodina je nakon primljenog gola preuzela posed lopte, ali je teško dolazila do opasne zone i do odlaska na odmor nije uspela ozbiljnije da ugrozi golmana Lekovića.

Nakon neuverljivog prvog poluvremena, Ranko Popović je odmah na pauzi napravio dve promene, Bolingi i Bjeković su zamenili Lazarevića i Vukića i Voša je u nastavku zaigrala mnogo bolje.

U 51. minutu nakon što je Popović namučio Carevića udarcem sa distance, usledila je kontra Voše, Čumić je sa desne strane proigrao Bolingija čiji je udarac zaustavio Leković, ali je Malbašić naleteo na odbitak i pogodio bliži ugao za 1:1.

Voša je nastavila da stvara šanse, Bolingi je imao sledeću glavom, potom je Radulović gađao sa 20 metara preko prečke. U 80. minutu Miličić je oborio Malbašića u kaznenom prostoru, a sudija Jovanović je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Bolingi i snažno šutirao u svoj levi ugao i preokrenuo na 2:1. Voša je do kraja uspela da sačuva prednost i tako upiše drugu pobedu ove sezone, te sada ima osam osvojenih bodova.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Carević, Lazarević (od 46. Bjeković), Rosić, Crnomarković, Giorbelidze (od 67. Mateus Indio), Zukić, Nikolić, Radulović, Malbašić (od 84. Ivanović), Čumić (od 90. Kajević), Vukić (od 46. Bolingi).

Radnički 1923: Leković, Popović, Miličić, Mitrović, Pecelj, Ristić, Simović, Đurić (od 62. Bevis), Vidosavljević (od 62. Grbović), Zorić, Vidakov (od 62. Činedu).

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet Super liga Srbije Vojvodina Radnički 1923