RFK Novi Sad 1921
Meševo
Metalac
"Oklopnici" se vraćaju sa štitom iz Beograda, predvođeni "vitezom" Sašom Mićovićem

Danas je iza juga "Marakane" gostovao tim Smedereva koji pod komandom sjajnog stratega Saše Mićovića ove sezone predstavlja najprijatnije iznenađenje u Prvoj ligi Srbije. Uz neprikosnoveni OFK Beograd jedini još nisu osetili gorčinu poraza, a odigrano je već 9 kola. Nasuprot njima Grafičar se ne nalazi u najboljem momentumu, a koriozitet predstavlja da je danas šef stručnog štaba Marko Neđić na teren od početka izveo svih 11 bonus igrača.

Posle početnog ispitivanja snaga igrači Grafičara su se prvi okuražili da krenu smelije u napade. Igrao se 26. minut kada je Kaličanin panterskom paradom izvukao loptu iz rašlji i sačuvao gol gostiju, prethodno je Nedeljković pronašao Jovana Mijatovića u srcu šesnaesterca, a ovaj trzajem glave pokušao da zatrese mrežu. Nedugo zatim lopta je nehotice u kaznenom prostoru Smedereva pogodila Dragutinovića u ruku, posle kraćeg dvoumljenja sudija je pokazao na penal. Siguran izvođač bio je Maksimović i od 33. minuta doveo Beograđane u vođstvo.

Veoma brzo gosti rezultat vraćaju u egal, divno poslužen od Petronijevića strelac izjednačujućeg gola bio je Stevanović u 38. minutu. Smederevo je mnogo bolje zatvorilo prvo poluvreme, samo ih je dekoncentracija njegovih napadača sprečila da na odmor odu u plusu.

Samo što se krenulo u nastavku viđena je lepa akcija gostiju čiji su akteri bili Petronijević, Stevanović i Dimitrijević, ovaj potonji je traljavo šutirao sa 7-8 metara, pa je lopta bila lak plen za golmana Gutešu. Uzvratio je Šljivić na drugoj strani u 50. minutu, lopta je nakon njegov šuta sa 17 metara prohujala kraj same stative.

Tempo je u drugom poluvremenu podignut na viši nivo, smenjuju se lepe akcije. Vižljasti Maksimović u 56. minutu sjajno prolazi po krilu i zavrće loptu na peterac, međutim Šljivić se u odsudnom trenutku spetljao i umesto da loptu pošalje u gol gostiju, nagazio je na nju. Dobre prilike se naizmenično stvaraju na obe strane terena, a u 66. minutu Guteša hrabrom intervencijom i padom u noge Obradoviću čuva gol domaćih. Minut kasnije istakao se i golman Smederevaca Kaličanin odbranivši snažan šut Nedeljkovića sa ivice kaznenog prostora.

Otvorena igra gostiju nagrađena je pobedonosnim golom u drugom minutu nadoknade. Golman domaćih Guteša je kardinalno pogrešio i predao pas u noge Nikole Jovanovića, koji taj poklon oberučke koristi i donosi sva tri boda "Oklopnicima". Sreća prati hrabre, a danas je pogledala momke iz Đurđevig grada.

Grafičar naredne sedmice igra u Novom Sadu protiv Mladost GAT-a, dok Smederevo u derbiju kola dočekuje OFK Beograd.

GRAFIČAR - SMEDEREVO 1:2 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 400. GL.SUDIJA: Ranisavić Saša. POM.SUDIJE: Radovanović Uroš i Jovanović Lazar. STRELCI: Maksimović 33.min (k.u.) (Grafičar), Stevanović 38. i N.Jovanović 90+2.min (Smederevo). ŽUTI KARTONI: Marić, J.Mijatović i Vasiljević (Grafičar), Kostić i Ilić (Smederevo).

GRAFIČAR: Guteša, Marić, Šljivić (Stojanović), J.Mijatović, Vasiljević, Nedeljković (Matić), Vukičević, Radojević, Ajdar (Ćurić), Mladenović (Petrović), Maksimović.

SMEDEREVO: Kaličanin, Ćorković, Kostić, Petronijević (Stojković), Dragutinović (N.Jovanović), Dimitrijević, Marković, Panić, Obradović (Ivić), Ožegović (Ilić), Stevanović (Pirgić).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar Smederevo 1924