Radnički (NB)
Metalac
GFK Sloboda
"Grafosima" kiselo grožđe iz vršačkih vinograda

Grafičar je bez pobede još od 11. avgusta i utakmice 2. kola kada su kao domaćini savladali ubsko Jedinstvo, današnji meč protiv Vrščana bio je idealna prilika za prekid posta.

Otvaranje utakmice pripalo je pulenima trenera Neđića. Petrović je u 13. minutu doveo svoju ekipu do vođstva nakon dodavanja Ćurića kroz poroznu odbranu Vrščana. Samo 3 minuta kasnije lepu akciju i povratnu loptu od strane Souze, Čejić je prizemnim udarcem poslao iza leđa nemoćnog Guteše, Vršac je ponovo došao do egala.

Gosti su zatim mogli i do drugog pogotka, samo da je Sousa u 27. minutu iskoristio brzu kontru i umesto preko gola loptu poslao u mrežu. Živa je igra na obe strane terena, dva minuta kasnije golman gostiju Andrijanić uz pomoć prečke zaustavlja snažan šut Vukičevića sa otprilike 12-13 metara. Potom i strelac jedinog gola za domaće Petrović u 32. munutu loptu sa desetak metara šalje samo u spoljni deo mreže, a bio je neometan. Poslednju priliku u prvom delu ponovo je imao Grafičar i to minut pre kraja, posle centaršuta Radojevića najviši u skoku je Babakar, njegov šut glavom pod prečku odbranio je Andrijanić.

Na startu drugog poluvremena, igrao se 50. minut, na sceni su opet Radojević kao asistent i Babakar, čiji udarac sa 10 metara uspešno zaustavlja golman Vrščana. Koji minut kasnije svog golmana je na velike muke stavio half Petrić, umalo postigavši auto-gol, Aksentijević je pokazao da ima sjajne reflekse.

Potom je nastupilo zatišje na terenu do 72. minuta kada Babakar sa 7-8 metara glavom šalje loptu iznad prečke gola gostiju. Minut kasnije promašajem je na drugoj strani uzvratio Grek, a našao se sam pred golom na oko 13-14 metara. Vršac do zasluženog vođstva i pobede stiže u 86. minutu, korner je izveo Grek, a Glavinić sa penala glavom loptu poslao u nebranjeni deo mreže.

Domaći su nastavili sa neuspesima i treneru Neđiću se drma klupa, dok su Vrščani sa ovom trojkom zaposeli četvrto mesto na tabeli sa 19 osvojenih bodova. Grafičar je u narednom kolu gost šabačke Mačve, dok OFK Vršac dočekuje još jedan klub sa prefiksom omladinski, onaj mnogo poznatiji sa Karaburme.

RFK GRAFIČAR - OFK VRŠAC 1:2 (1:1)

STADION:Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 300. GL.SUDIJA: Simić Predrag. POM.SUDIJE: Savić Nebojša i Novaković Ilija. STRELCI: Petrović 13.min (Grafičar), Čejić 16. i Glavinić 86.min (OFK Vršac). ŽUTI KARTONI: Vukičević (Grafičar), Tomić i Terzić (OFK Vršac). CRVENI KARTON: Terzić 90+2.min (drugi žuti) (OFK Vršac).

GRAFIČAR: Guteša, Matić, Marić, Šljivić (Mijatović), Petrović, Babakar (Ajdar), Vasiljević, Ćurić (Fratrović), Vukičević, Radojević, Maksimović.

OFK VRŠAC: Andrijanić, Petrić, Zoćević, Milivojević (Grek), Todorović (Glavinić), Graonja (Blagojević), Sousa (Kumi), Čejić (Braunović), Dijuf, Tomić, Terzić.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar OFK Vršac