Jedinstvo (Ub)
Inđija Toyo Tires
Radnički (SM)
Zlata vredna pobeda Grafičara protiv slabih Novosađana

Grafičar je sa velikim ambicijama dočekao tim sa začelja tabele, puni samopouzdanja nakon sjajnog izdanja u Kupu od pre neki dan kada su eliminisani od Partizana tek nakon izvođenja penala. Otvorena igra na početku utakmice proizvela je po šansu za gol ne obe strane, neprecizni su bili Petrović kod domaćih i Mabula za goste.

Središnji deo poluvremena pripada domaćoj ekipi, u 23. minutu Mijatović pogađa spoljni deo mreže sa svega nekoliko metara udaljenosti. Grafičar ne uspeva da materijalizuje svoju inicijatijativu, pa je Čolić iz Novog Sada uzvratio u 38. minutu. Šutirao je sa roglja šesnaesterca, Guteša sjajnom intervencijom vadi loptu ispod prečke i sprečava iznenađenje.

Igrao se 51. minut kada su Beograđani stekli prednost. Ajdar je izveo slobodan udarac sa strane i ubacio loptu na peterac odakle je Mladenović iz prve poslao u mrežu. Čoliću su u 56. minutu nedostajali centimetri da izjednači, udarcem sa 17 metara uzdrmao je prečku. Novosađani do izjednačenja stižu u 65. minutu, Krstić je nadvisio sve i loptu poslao pod prečku, nakon kornera koji je izveo Čolić.

Radost Novosađana potrajala je svega tri minuta, Stojanović je rezantnim udarcem po zemlji sa 18 metara doveo Grafose do nove prednosti. Mogli su potom domaći i da povise prednost da je Fajsal u 78. minutu bio precizniji sa 7-8 metara razdaljine. Utakmica je završena minimalnom, ali zasluženom pobedom razvojnog tima Crvene Zvezde, kojima je pred kraj bio vidljiv pad energije, što je normalno na završetku naporne polusezone.

Prvenstvo se nastavlja 24. februara, sledi dva i po meseca pauze i prestrojavanje kod obe ekipe preko zime, jer im predstoji žestoka borba za goli prvoligaški status.

GRAFIČAR - NOVI SAD 2:1 (0:0)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Miletić Miroslav. POM.SUDIJE: Pešović Milan i Jeremić Stefan. STRELCI: Mladenović 51. i Stojanović 68.min (Grafičar), Krstić 65.min (Novi Sad). ŽUTI KARTONI: Petrović i Jovanović (Grafičar), Rac i Mabula (Novi Sad).

GRAFIČAR: Guteša, Matić, Petrović (Fratrović), Mijatović (Fajsal), Vasiljević (Nikolić), Stojanović, Đurić (Marić), Jovanović, Injeka, Ajdar, Mladenović (Đukić).

NOVI SAD: Đulčić, Krstić, Kožović, Čolić, Rac, Furtula, Vrekić (Abraham), Jevremović (Serdar), Mabula, Blagojević (Z.Rakić), Rađen.

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije RFK Grafičar RFK Novi Sad 1921