Brodarac
GSP Polet Dorćol
Teleoptik
Hemija iz Bariča jača od Torlakove

Utakmica bez značaja za domaći tim koji je i matematički ispao iz lige, protiv "Hemičara" iz Bariča koji se i pored kazne oduzimanja 12 bodova grčevito bore za opstanak, odigrana je na terenu FS Beograda na Adi Ciganliji. Najveći greh, kad se tiče Torlaka, je taj Å”to za ove dve godine takmičenja u Srpskoj ligi nisu bili u mogućnosti da kao domaćini odigraju nijednu utakmicu na svom stadionu u Kumodražu, jer se renovira poput Skadra na Bojani.

Å to se same utakmice tiče nije bila nekog naročitog inteziteta, mada je bila efikasna. Gostujući sastav je doÅ”ao u vođstvo iz penala u 16. minutu, strelac je bio igrač nad kojim je i skrivljen prekrÅ”aj Veličković. Potom su gosti joÅ” jednom pripretili i to iz prekida u 27. minutu. Blagojević je izveo korner u srce Å”esnaesterca, a Aleksić Å”utirao glavom pravo u golmana domaćih Rnića. Domaći su jedini put ugrozili Čukuranovića preko Cvetkovića u 33. minutu, njegov Å”ut sa 16 metara bio je lak plen za golmana "Hemičara".Ā

Mogli su Baričani duplirati prednost posle nepunog minuta igre u nastavku, strelac jedinog gola Veličković se naÅ”ao oču u oči sa Rnićem iz tog duela je golman Torlaka izaÅ”ao kao pobednik. Uzvratili su veoma brzo domaći, Zečević je u 51. minutu sa ivice kaznenog prostora pogodio samo spoljni deo mreže.Ā

Drugi pogodak za Prvu iskru delo je Veličkovića kome pripadaju zasluge za upornost, dok je strelcu Å ariću preostalo samo da mirno loptu poÅ”alje u gol sa par metara razdaljine u 62. minutu. Å alipur je u 70. minutu postigao prelep pogodak za Torlak iz slobodnjaka sa 22 metra, skinuvÅ”i paučinu iz gornjeg levog ugla i smanjio zaostatak. Nada domaćih u preokret kratko je tinjala, Blagojević je iz kornera u 74. minutu pogodio Aleksića u trepavicu, pa je golmanu domaćih preostalo jedino da izvadi loptu iz mreže. Na isti način kako su primili gol domaći su uzvratili u 80. minutu, udarac iz ugla je izveo Milovanović, a loptu glavom u gol prosledio Zečević. To Å”to su smanjili na 2:3 je sve od Torlaka, viÅ”e od časnog poraza nisu mogli.Ā

Narednog vikenda na programu je 28. kolo u kojem Torlak gostuje na Novom Beogradu ekipi UŔća, dok Baričani dočekuju komÅ”ije sa druge strane autoputa, Budućnost iz Dobanovaca.

TORLAK - PRVA ISKRA 2:3 (0:1)

STADION: SC FSB Ada Ciganlija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Vasić Petar. POM.SUDIJE: Pjevović Branislav i Hajduk-Veljković MiloÅ”. STRELCI: Å alipur 70. i Zečević 80.min (Torlak), Veličković 16. (k.u.), Å arić 62. i Aleksić 74.min (P.iskra). ŽUTI KARTONI: Cvetković i Janković (Torlak), Lukić (P.Iskra).

TORLAK: Rnić, Cvetković (Zečević), Ilić, Janković, Živanović (Petrović), Vukotić, Šalipur, Milovanović, Maksimović (Milentijević), Bajić (Gajdurović), Todorović (Jovanović).

PRVA ISKRA: Čukuranović, Filipović (Lukić), Milivojević, Bojović (Šarić) , Ahmetović, Blagojević, Veličković (Starčević), Aleksić, Stajić (Garić), Marković, Simčević.