PKB
BASK TEK
Budućnost
Studenti odradili diplomski iz energetike

Predvođeni ambicioznim direktorom NebojÅ”om Stankovićem "studenti" nisu imali zapažen start, danas je na momcima sa Bežanijske kose lepa prilika da protiv Prve iskre iz Bariča podese kasno paljenje.

Gosti su imali loÅ”u reakciju na samom startu, golman Knežević se "zabavljao" sa Markovićem u svom kaznenom prostoru, Dražović se dokopao lopte i smestio u mrežu za rano vođstvo "studenata" u 3. minutu. Dražović je u 16. minutu mogao da zapečati sudbinu gostiju, ali je Knežević njegov Å”ut sa 14 metara vrhovima prstiju skrenuo u korner. Gosti prvu konkretnu situaciju imaju u 19. minutu, volej Milivojevića sa 18 metara atraktivnom paradom zaustavlja Terzić.Ā

Jak tempo iz prvog dela poluvremena izgubio se u nastavku, igrači obeju ekipa puno viÅ”e greÅ”e u pas igri. Do odmora nije viđena nijedna iole smiÅ”ljenija akcija, a domaći dupliraju prednost u zaustavnom vremenu i to iz prekida. Igrao se drugi minut nadoknade kada se Pavlović nakon udarca iz ugla najbolje snaÅ”ao u gužvi i loptu sa desetak metara poslao u nezaÅ”tićeni deo mreže Baričana.Ā
U nastavku domaći, a igrao se 51. minut, ne realizuju stopostotnu priliku da uvećaju prednost. Pavlović je dijagonalom uposlio Gavrilovića, ovaj se varkom tela oslobodio čuvara i lob udarcem loptu poslao iza leđa nemoćnog Kneževića, ali je ispred gol crte "iznikao" Marković i glavom je izbacio u polje. Utakmicu je zatvorio Pavlović drugim golom u 62. minutu. Posle brze tranzicije pobegao je odbrani gostiju, predriblao čak i golmana i loptu poslao u praznu mrežu za velikih 3:0.

Prividnu inicijativu potom imaju gosti, međutim većina njihovih napada zavrÅ”ava nadomak kaznenog prostora. Mogao je doduÅ”e Adamović u 74. minutu da postigne gol, ali u odsudnom trenutku nije bio dovoljno skoncentrisan pa je sa svega 4-5 metara prebacio gol ĖstudenataĖ. Gosti iz Bariča, viÅ”e iz očaja, pokuÅ”avaju Å”utevima sa distance, a jedan takav sa oko 20 metara zavrÅ”io je u mreži, strelac je bio Stajić u 84. munutu. Krenuli su u zavrÅ”nici igrači gostiju svi u napad, ali grlom u jagode, ostavili nezaÅ”tićenog golmana, pa ih je samo puka sreća i indolentnost Mrđenovića u drugom minutu nadoknade spasla joÅ” većeg poraza.

Krajnjih 3:1 je prava mera u ogledalu deÅ”avanja na terenu. Studentski grad u 6. kolu gostuje najbližim komÅ”ijama sa Novog Beograda, ekipi UŔća, dok Prva iskra dočekuje Sinđelić.

STUDENTSKI GRAD - PRVA ISKRA 3:1 (2:0)

STADION: FK Bežanija. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Atanasov Aleksandar. POM.SUDIJE: Galić Branko i Tatomirović Slobodan. STRELCI: Dražović 3, Pavlović 45+2. i 62.min (St.grad), Stajić 84.min (P.iskra). ŽUTI KARTONI: Džodan i Novaković (St.grad), Marković, Knežević, Stajić i Garić (P.iskra).
STUDENTSKI GRAD: Terzić, Mladenović, Stefanović, Krstović, Popadić, Nikolić (Novaković), Dražović (Gavrilović), Paunović, Pavlović (Ljubisavljević), Džodan (Vukajlović), Stojanović (Mrđenović).
PRVA ISKRA: Knežević, Nikolić (Adamović), Ristovski (Stajić), Milivojević, S.Adamović, Milosavljević (Garić), Ahmetović, Proković (Starčević), Mitrović, Krstić (Veličković), Marković.