18.08.2013 Miroslav Todorović

Omladinska liga grupa "Morava": Mladost (L) - Jedinstvo Putevi 1:0

Znatno podmlađeni tim Lučanaca i pritom oslabljen neigranjem nekoliko igrača,uspeo je da dođe do važne pobede u okviru prvog kola omladinske lige grupa „Morava“.Rezultatom 1-0 savladana je ekipa Jedinstvo Puteva.Domaći su bolje otvorili susret.Već u 2.minutu udarac je oprobao Ristić ali se mreža Užičana nije zatresla.Uzvratili su gosti tri minuta kasnije preko Miloša Jankovića.Njegov pokušaj sa ivice kaznenog prostora Drndarević je ukrotio.Na isteku 17.minuta beležimo sjajan šut Stanojevića sa 30 metara,no vratar gostiju loptu izbacuje u korner.Mogli su igrači u plavoj opremi do prednosti nakon pola časa igre.Dubinsku loptu nespretno je zahvatio defanzivac Jedinstva Jezdimirović i umalo savladao svog golmana Lazića,koji uz pomoć prečke spašava svoj gol.Pet minuta pre kraja prvog dela,Čolić je bio u izglednoj poziciji ali je tukao pravo u golmana domaćih,sa petnaestak metara udaljenosti,pa se na odmor otišlo skorom 0-0.

Detalj sa meča : Mladost(L) – Jedinstvo Putevi

Znatno bolje su domaći počeli drugo poluvreme i to im se isplatio već u 48.minutu.Slobodan udarac sa dvadeset i kusur metara izveo je Stanković,lopta pogađa prečku,odbija se u polje,gde se na pravom mestu našao Božić i plasirao je u mrežu za 1-0!Usledio je period mirnije igre,koja je više pogodovala Lučancima,imajući u vidu važeći rezultat.Novi,obećavajući,napadi Mladosti usledili su 20 minuta pre kraja meča.Beležimo odlične pokušaje,raspoloženog Ristića i Stefana Jankovića ali je oba puta Lazić dobro intervenisao i ostavio svoj tim u igri.Igrao se 85.minut kada je zaspala zadnja linija Mladosti i dozvolila Milivojeviću da šutira sa desetak metara,iskosa sa desne strane.Na sreću Lučanaca,lopta je prošla koji centimetar pored desne stative Drndarevićevog gola.Poslednju priliku za promenu rezultata imao je Ristić u 88.minutu.Dobro je šutirao sa distance ali je prečka spasila goste.Sve u svemu,zaslužen trijumf Mladosti čiji su igrači više želeli pobedu i bili znatno konkretniji u izglednim situacijama.Već u sredu na programu je drugo kolo.Mladost gostuje timu Pobede iz Beloševca,dok Užičani dočekuju pribojski FAP.

Pobeda 1 : 0 Jadran
Mladost (L) 1 : 0 Jedinstvo Putevi
FAP 5 : 0 BIP
Sloga 1940 2 : 1 Šumadija 1903
Sušica 2 : 3 Metalac (GM)
Javor 6 : 0 Sloboda (Č)
Sloga (P) 1 : 0 Arsenal
Takovo 5 : 1 Metalac (K)