MFL Sombor: Pregled III kola: Kolućani drže čelo lige, kruščićani hvataju zalet

Pet pobeda domaćina, dve pobede gostiju i jedan nerešen rezultat,33 postignuta gola ili četiri po utakmici, obeležili su treće kolo prvenstva međuopštinske lige Sombor-Apatin-Kula-Odžaci.U nastavak prvenstva, pet ekipa ulazi bez poraza,a pet bez pobede,posle prva tri kola. Kolutsko Jedinstvo 1947, Dunav i Lipar imaju sve tri pobede,a četiri ekipe su bez bodova u istom periodu, Terekveš, Dinamo, Rastina i Radnički 1918. Rekordnu pobedu od 12:1 zabeležili su fudbaleri Mladosti iz Kruščića, koji su deklasirali oslabljeni tim rastinaca Ekipa Rusina je došla do prve pobede i to je bilo u gostima kod Radničkog u Ratkovu (2:3) Drugu pobedu u gostima u ovome kolu izvojevali su fudbaleri Graničara iz Riđice, pobedivši OFK Šikaru( 3:0) u izletničkoj šumi kraj Sombora. To je ujedno druga pobeda plavo-belih iz Riđice u gostima. Njihov mladi tim , koji u svojim redovima ima nekoliko talentovanih dečaka, mogao bi već ove jeseni da povrati poverenje riđičke publike u tim , čije su ambicije povratak u društvo područnih ligaša.Drugi nerešen rezultat sa nepopularnih 0:0, zabeležili su fudbaleri somborskog OFK Metalca, ovoga puta kao gosti u Ribarevu, a domaćin je osvojio prvi bod i nije uspeo savladati golmana somboraca, Tomislava Curnovića, koji je jedini golman koji nije primio gol u prva tri kola. Kolućani su svojom drugom identičnom pobedom (3:2) pred svojim navijačima savladali Panoniju i drže vrh tabele sa devet bodova. Isti broj bodova imaju i fudbaleri Dunava , koji su u Bačkom Monoštoru nadigrali sonćanski Dinamo tek u finišu utakmice. Gosti su imali lepe prilike u prvom poluvremenu, ali ih nisu iskoristili, dok su domaći fudbaleri , Ilić u 85 i Balaž u 87 minutu , svojim golovima doneli novu radost na igralište u "Doli".Susret u Kupusini , gde su igrali Partizan i Aleksa Šantić, bio je pravi prvenstveni i gotovo do pred kraj neizvestan.Domaćini su preko svog kapitena, Dujmovića došli u vođstvo od 1:0, šantićani su četiri minuta kasnije dali gol za izjednačenje, ali ga je sudijska dvojka poništila, zbog navodne .nedozvoljene pozicije strelca Jurića. Potez sudija je izazvao ogorčenje kod šantićana,a ni domaćin se nije posebno radovao. Šest minuta kasnije, golom iz penala, kupusinci obezbeđuju sigurnu pobedu (2:0)Do pobede i to treće, stigli su i fudbaleri Lipara u susretu sa Terkvešom, kome je ovo bilo treće posrtanje u novom prvenstvu (2:1). lider na tabeli, ekipa Jedinstva iz Koluta, u narednom kolu gostuje na igralištu kraj pruge u Somboru, i susrešće se sa najboljom odbranom u prva tri kola,a igrači Dunava putuju u Riđicu, gde će na igralištu pored rečice Plazović, odmeriti snage sa domaćim Graničarom. Sonćani nisu dali gol u prva tri kola, a pokušaće to da učine u nedelju kada im dolazi favorizovani Lipar. Za ekipu Radničkog iz Ratkova kažu da igra prosečno, a gubi i kući i na strani. Dolazak Partizana iz Kupusine, koji još nije osetio gorčinu poraza, za ratkovčane je poseban motiv da se prekine sa lošim rezultatima. Šantićani dočekuju Jedinstva iz Ribareva, gde realno gosti nemaju velikih izgleda na povoljan rezultat, a nikad se nezna. Svoje treće gostovanje ove jeseni, Mladost iz Kruščića, imaće u Svilojevu kod ekipe koja još nije osetila slast osvojenog boda, a do prošle sezone je bila lider lige. Ekipa Panonije ima već jednu pobedu pred svojim navijačima iz drugog kola, a lalićani sa optimizmom dočekuju OFK Šikaru,koju su proletos savladali na svom igralištu sa 9:1.Samo jedan susret narednog, četvrtog kola se igra u subotu, i to onaj u Ratkovu, a svi ostali se sastaju u nedelju, 8. septembra od 16,30 sati.

Na snimcima : Detalji sa utakmice iz trećeg kola u Kupusini PARTIZAN-ALEKSA ŠANTIĆ. Akcije pred jednim i pred drugim golom i ekipa gostiju u poluvremenu utakmice sa trenerom Dragomirom-Batom Ivanišević.

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac