MFL Sombor: Kolućani nastavljaju bez poraza, metalcima drugi remi kod kuće

Susret dve neporažene ekipe, u okviru četvrtog kola prvenstva u Međuopštinskoj ligi Sombor-Apatin-Kula-Odžaci, završen je najpravednijim rezultatom, i oba tima treba da budu zadovoljna postignutim . Iako je imao prednost jednog gola, kojeg je čuvao čitavih sedamdeset minuta, domaći tim nije uspeo da ovaj miimalac održi do zadnjeg zvižduka sudije Mojsovića, i tako oseti slast pobede pred svojim navijačima na igralištu kraj pruge.Ovo je drugi uzastopni remi izabranika trenera Žarka Obradovića na domaćem terenu, a izjednačujući gol kolućanina Maria Ivkovića u 77 minutu je prvi, kojeg je golman OFK Metalca, Tomislav Curnović primio u ova četiri odigrana kola.Čuvar mreže somboraca, 347 minuta nije vadio loptu iz svoje mreže, a slobodni udarac, kojeg je , u pomenutom minutu, izveo Mario Ivković sa veće udaljenosti od 25 metara, ide na dušu golmana Metalca. Inače ova je utakmica odigrana po lepom i sunčanom vremenu, na dobro pripremljenom terenu, a igrači oba tima su se trudili da iz ovoga susreta izađu neporaženi .U toj nakani su uspeli i jedni i drugi, međutim , domaćini su bili bliži pobedi, u prvome redu zbog vođstva u trajanju od 70 minuta,a gost je opet zaslužio bod jer je tokom cele utakmice imao jaču želju za povoljnim rezultatom. U 8 minutu utakmice poveli su domaćini iz akcije koja je potekla od Bandobranskog, koji je uputio jednu upotrebljivu loptu levom krilu Nikoliću, a ovaj je u nekoliko koraka došao do korner linije i zavrnuo u sredinu pravo na noge Mijatoviću , koji šalje loptu na pravo mesto.
Gosti su imali priliku da izjednače u 24 minuti kada je centarfor Stoisavljević obišao i golmana, otišao isuviše iskosa i samo pogodio spoljni deo mreže. Do kraja poluvremena, sem nekoliko udaraca iz prekida, ništa se bitno nije događalo pred golovima oba tima. Uvođenjem Bačića i Živkovića, napad domaćina je dobio na brzini, i drugo poluvreme postaje žešće,a šanse učestalije. Voja Bačić ima divnu priliku u 73 minuti da poveća vođstvo, jer centarhalf Rapajić katastrofalno greši,a rezervista domaćina u brzom prodoru iskosa sa desne strane pogađa istrčalog Goretića. Četiri minuta kasnije gosti izjednačuju iz slobodnog udarca, oslobađaju se pritiska i u pojedinim momentima postaju agresivniji i ne zadovoljavaju se već osvojenim bodom , nego se čuju povici da se ide u osvajanje sva tri..Na šest minuta pre kraja, Bačić ima novu priliku , ovoga puta sa leve strane, ali njegov šut odlazi pored leve stative .Sve u svemu , remi je najpravedniji, utakmica u granicama fer-pleja, suđenje, za nekog dobro, nekome nije po volji,a ipak,iskusni Mojsović sa neiskusnim pomoćnicima, nije dozvolio da izgubi meč iz svoje kontrole, i bez većih napora je susret priveo kraju.

MFL Sombor : OFK METALAC-JEDINSTVO1947 1:1 (1:0)
Sombor 8. septembar 2013. godine.
Igralište kraj prige. Gledalaca 100. Sudija Mojsović . Pomoćnici Čugalj i Cvenić (svi Apatin). Delegat Mak (Kupusina).
Strelci Mijatović u 8 za OFK Metalac ,a Ivković u 77 za Jedinstvo .
Žuti kartoni:: Vukelić (OFK Metalac) i Goretić, Marković i Lukić (Jedinstvo) Crveni kartona nije bilo.
OFK METALAC : Curnović, Stričević(Trbojević),Joka, Lalić, Vukelić, Bandobranski, Mijatović,Jukić, Miljić (Živković), Curnić (Bačić) i Nikolić. JEDINSTVO1947 : Goretić, Lukić,Nikolin, Periškić(Ličina), Rapajić,Du. Maljković, Krizmanić, Antić(Marković), Stojisavljević, Mandić i De. Maljković

Na snimcima : Detalj pred golom gostiju, pogodak Ivkovića u 77 minutu za 1:1 i šansa Bačića pred kraj utakmice.

Rusin 3 : 3 Lipar
Dunav 2 : 1 Mladost
OFK Šikara 6 : 0 Rastina 1918
Jedinstvo 1947 1 : 3 Terekveš
Jedinstvo 1 : 3 Dinamo
Partizan 1 : 1 Graničar
Radnički 1918 6 : 0 Panonija
Aleksa Šantić 0 : 3 OFK Metalac