Pukla petarda u Orašcu

Dana 15. 9. 2013. godine u Orašcu sa početkom u 16h, odigrana je utakmica četvrtog kola Šumadijske Okružne lige. Sastali su se domaća ekipa FK Prvi srpski ustanak i gostujuća ekipa FK Šumadinac iz Stojnika. Uz prisustvo stotinak gledalaca, utakmica je odigrana na vidno obeleženom terenu, tvrda i borbena do samog kraja.

Gosti su na samom početku utakmice pokazali da nisu došli da se brane, i imali su dve izgledne prilike, ali iskusni štoperi Filipović i Starčević nisu dozvolili gostima da dođu do prednosti. Ipak domaćin dolazi prvi do prednosti u 26. minutu. Minić je izveo odličan slobodan udarac, golman gostiju Aleksić je odlično spasao svoj gol, ali smušenost odbrane iskoristio je Stačevic Milan i glavom sa nekih pet metara savladao nemoćnog Aleksića. Ubrzo domaćin je udvostručio prednost. Ovog puta Minić je strelac drugog gola za ustanike. U 32. minutu Minić je zveo je odličan slobodan udarac sa nekih dvadesetak metara od gola i savladao nemoćnog golmana gostiju. Sa tim rezultatom se i otišlo na poluvreme.

U drugom poluvremenu gosti su zaigrali ofanzivnije i u 60. minutu smanjuju prednost. Strelac Petković izašao je jedan na jedan sa golmanom domaće ekipe i savladao ga. Gosti su od tog trenutka krenuli grlom u jagode i tu njihovu agresivnost su iskoristili igrači Orašca. Gosti su izgubili loptu na polovini igrališta, Pantić je dobro otvorio kontru za ustanike, pronašao Lazovića, koji je odličnom fintom izbacio dva igrača i uposlio Nedića kome nije bilo teško da u 70. min. lagano plasira loptu u gol gostiju. Gosti su i dalje napadali, ali bez uspeha. U 80. min. mladi Janković uzima loptu na svojoj polovini terena i pravi par slaloma do gola gostiju i rutinskom realizacijom savladao je nemoćnog gomana gostiju. U tom trenutku bilo je 4: 1 za ustanike. Samo dva minuta kasnije tačku na (i) stavlja Lazović. Utakmica je odigrana u jednoj fer i korektnoj igri obe ekipe.

Trener domaćina Jokić Rade, je vidno zadovoljan napustio teren sa Starčevića brda. Konačan rezultat 5: 1 u korist ustanika. Delegat utakmice: Spasić Boban, sudija: Đokić Vladimir;prvi pomoćnik: Jovanović Miloš: drugi pomoćnik;Šišmanović Dobrivoje.

Domaćin je nastupio u sastavu: Dimitrijević Srđan, Stevanović Darko, Lazarević Branko(14. min. Janković N. ), Filipović Goran, Starčević Milan, Stojanović Borko, Nedić Nemanja, Lazović Radoslav, Minić Marko(64. min. Janjić G. ), Pantić Aleksandar, Popović Uroš(57. min. Jakovljević N. ).

Gosti su nastupili u sastavu: Aleksić Dragan, Lazarević Nikola, Radičević Miljko, Lakićević Nikola, Lazarević Željko, Aleksić Dragan, Šarčević Nemanja(57. min. Vladović Jovica), Šević Stevan, Maksimović Đorđe(88. min. Švabić Aleksandar), Dimitrijević Danijel, Petrović Nikola.

ŽSK 3 : 0 Karađorđe
Beli orlovi 1 : 0 Vinča
Aranđelovac 0 : 1 Lepenica
Partizan 0 : 0 Šatornja
Borac 2 : 4 Lokomotiva
Prvi srpski ustanak 5 : 1 Šumadinac
Marjan 3 : 1 Junkovac
Banja 6 : 2 Vitlina-Bokanja