Brzi oporavak Orašana i sigurna pobeda

Dana 6. 9. 2013. godine sa početkom 15: 30h u Orašcu, odigrana je utakmica osmog kola Šumadijske okružne lige u kojoj su se sastali domaćin FK Prvi srpski ustanak i gostujuća ekipa FK Vinča iz Vinče. Utakmica je odigrana po sunčanom vremenu, na travnatom i vidno obeleženom terenu za igru. Utakmici je prisustvovalo svega 20-tak gledalaca. Posledica tako malog broja gledalaca je i veliki poraz iz prošlog kola koje je odigrano u Badnjevcu. Na samom početku utakmice domaćin je jasno stavio do znanja gostima da će na ovoj utakmici dominirati samo jedan tim. I već u 5. minutu domaćin dolazi do gola. Lazović je sam izašao na golmana gostujuće ekipe, koji je sjajno odbranio njegov pokušaj da ga savlada, ali na odbijenu loptu natrčava Stojanović Borko i rutinskom realizacijom postiže pogodak. Vrlo brzo domaćin stiže i do drugog pogotka u 15. minutu.

Iskusni Minić je lako prošao odbanu Vinče i savladao golmana Stankovića. U tom trenutku bilo je 2: 0 za Orašane. Mnogobrojne šanse propustio je napadač domaćina Lazović. Ali ipak domaćin postiže i treći pogodak u prvom poluvremenu i to u samoj završnici u 44. minutu. Strelac pogotka bio je Janković koji je pretrčao celu odbranu gostiju i lako savladao golmana. Da napomenemo da su i gosti imali dve odlične prilike. Jedna je završila tik iznad prečke, a u drugoj se istakao golman Dimitrijević koji je odlično odbranio šut, sa nekih dvadesetak metara. Na poluvreme se otišlo sa rezultatom 3: 0 za domaćina. U nastavku gosti su zaigrali malo ofanzivnije, ali slabo su dolazili do gola. Imali si par prilika, ali sve je to sigurno kupio golman Dimitrijević ili je iskusno rešavao Filipović.

I u nastavku su napadači domaćina propustli par šansi, da povećaju svoju prednost. Gosti su ipak došli do počasnog gola i to 88. min. sa bele tačke. Siguran sa belog kreča bio je Petrović. Utakmica je odigrana u pravoj prijateljskoj atmosferi, bez grubih i oštrih startova. Suđenje sudije i pomoćnika za desetku. Konačan rezultat 3: 1 za FK Orašac. Delegat utakmice: Rapaić Miroslav;sudija: Blagojević Nikola;prvi pomoćnik: Kantar Srđan;drugi pomoćnik: Ćosović Ivan. Domaćin je nastupio u sastavu: Dimitrijević Srđan, Janković Nemanja, Popović Uroš, Anić Branko, Filipović Goran, Stojanović Borko, Nedić Nemanja, Minić Marko(46. min. Starčević M. ), Lukić Jovan(35. min. Stanojlović S. ), Lazović Radoslav(46. min. Janjić G. ), Pantić Aleksandar. Gosti su nastupili u sastavu: Stanković Nikola, Vasilijević Aleksandar, Blagojević Predrag(46. min. Stamenković S. ), Nedović Srećko, Pavlović Miroslav, Vasiljević Slavko, Đurić Milan, Petrović Igor, Stevanović Miša, Aleksandrović Petar, Đurić Marko.

ŽSK 0 : 0 Aranđelovac
Partizan 1 : 0 Beli orlovi
Borac 3 : 2 Karađorđe
Prvi srpski ustanak 3 : 1 Vinča
Marjan 0 : 2 Lepenica
Banja 3 : 1 Šatornja
Vitlina-Bokanja 3 : 1 Lokomotiva
Junkovac 3 : 0 Šumadinac