Moravički okrug : Ovčar - Backovac Junajted 4:1

Sigurnom i efikasnom igrom Ovčar je savladao sastav iz Gornjeg Milanovca i na taj način zabeležio četvrti prvenstveni trijumf. Novi bodovi doneli su pomak na tabeli, pa je ekipa iz Markovice trenutno na trećoj poziciji. Novajlija u ligi, Backovac Junajted prvi put je kapitulirao već u 7. minutu. Korner je izveo Nešovanović, lopta dolazi do Mitrovića na drugoj stativi, on nogom pronalazi Pantelića koji, iz neposredne blizine, spretno šalje loptu iza leđa Lukića.

Detalj iz prvog poluvremena

Rano vođstvo dalo je dodatnu dozu samopouzdanja domaćima, pa su ubrzo usledile nove obećavajuće akcije u periodu između 20. i 25. minuta. Beležimo odličan pokušaj Tomovića sa dvadesetak metara, lopta odlazi iznad prečke. Zatim je Simićević bio u prilici da duplira prednost, no njegov šut sa 7-8 metara Lukić zaustavlja krajnjim naporom. Gosti prvi put ozbiljnije priprećuju u 28. minutu, preko Petrovića iz slobodnog udarca ali je Ostojić bio na mestu. Na isteku 40. minuta novi pogodak „crno-belih“. Marko Šibinac se oslobodio svog čuvara unutar šesnaesterca i sa 5-6 metara zatresao mrežu za 2-0!Terensku inicijativu Ovčar kruniše novim pogotkom u 43. minutu. Strelac – Zlatić. Ipak, to nije bilo sve u prvom delu, jer su Milanovčani uspeli da dođu do pogotka, minut pre kraja prvog poluvremena. Dubinsku loptu dobro je prihvatio Đorđević i sa ivice peterca pogodio donji desni ugao. Rezultat 3-1. Nastavak nije doneo promenu odnosa snaga.

Ovčar je kontrolisao igru i imao zrelije prilike. U 58. minutu, dobro je prošao Zlatić po levoj strani i pasom pronašao Nešovanovića čiji udarac, sa desetak metara, biva izblokiran u poslednjem momentu. Uzvratili su gosti preko Jankovića, dvadeset minuta pre isteka regularnog toka. Njegov oštar udarac sa ivice kaznenog prostora Ostojić zaustavlja uz dosta napora. Četvrti pogodak u mreži Backovac Junajteda viđen je u 76. minutu. Bio je to mat u tri poteza. Najpre je Janićijević pronašao Marinkovića na desnoj strani, nadomak šesnaesterca, da bi on odmah proigrao usamljenog Zlatića na drugoj stativi, koji pogađa cilj i postavlja konačnih 4-1. Probali su gosti da ublaže poraz u 80. odnosno 83. minutu ali Janković i Marković nisu bili precizni sa distance.

Slatina 0 : 0 Mladost (A)
Spartak 0 : 0 Mladost (P)
Jedinstvo (K) 4 : 0 Gorušica
Donja Vrbava 1 : 0 Prijevor
Rudar 2 : 1 Jedinstvo (GG)
Ovčar 4 : 1 Backovac Junajted
Omladinac 1 : 2 Miokovci
Napredak 3 : 1 Morava