Ribnica nad Kotlenikom

Nakon teškog gostovanja i pobede u Lascu u okviru 6. kola Okružne lige, odnosno zadržanog oreola nepobedivosti, fudbaleri Ribnice iz Jovca dočekali su u 7. rundi najbližeg pratioca, ekipu Braće Vuković iz Lađevaca, inače prvog favorita prvenstva za plasman u Zonu „Morava“. Ipak, Jovčani su ponovo nadmašili sami sebe, odigrali jednu šahovsku partiju na fudbalskom terenu, dosledno pratili instrukcije stratega Gorana Saveljića i zasluženo savladali velikog rivala sa 2:0. Bez respekta je hit šampionata i jedini tim sa svim pobedama, krenuo od samog starta, nizali su se napadi ka golu koji brani Blagoje Gavrilović, a onda kao grom iz vedra neba velika greška pomenutog čuvara mreže Lađevčana koju je iskoristio Vulović, ustremio se prema golu, ali ga je golman gostiju srušio, skrivio jedanaesterac i zaradio crveni karton. Na gol je stao rezervni igrač Braće Vuković Ratković, a siguran realizator najstrože kazne za Ribnicu bio je Ristić na isteku 14. minuta. Nisu se gosti oporavili od početnog šoka, iako po imenima znatno iskusniji, podlegli su karnevalskoj atmosferi koju su napravili domaći navijači, a igrači Ribnice su to osetili i iz jedne brze akcije po levoj strani u 40. minutu uspeli da dupliraju prednost, nakon što je Terzić lepo kombinovao sa Vulovićem, lopta došla do Ristića, a ovaj kao iz topa šutirao sa oko 20 metara i pogodio donji levi ugao gola sastava iz Lađevaca. Oslabljeni gosti pokušali su u drugom poluvremenu da učine utakmicu zanimljivom, ali su udarci Stevanovića, Đurovića i Barjaktarevića bili isuviše lak plen za golmana Ribnice Grbovića koji je u 7 utakmica primio samo jedan gol!

RIBNICA – BRAĆA VUKOVIĆ 2:0 (2:0)

Igralište: La Bombonjera u Jovcu; Gledalaca: 300, Sudija: Bojan Savić (Jarčujak); Strelac: 1:0- Ristić u 14. minutu (jedanaesterac), 2:0- Ristić u 40. minutu. Žuti kartoni: Saveljić, Pavlović, Vulović, Stančić (Ribnica). Crveni karton: Gavrilović (Braća Vuković).

RIBNICA: Grbović 8, Luković 7 (K. Dončić 7), Šalinić 7, Stančić 7, Pavlović 7, Vukomanović 7, Ristić 9 (Božović 7), Čukarić 7, Terzić 7 (Prodović 7), Vulović 8, Saveljić 7.

BRAĆA VUKOVIĆ: Gavrilović 5, Petrović 6 (Ratković 6), Ljubisavljević 7, Radovanović 7, Gazikalović 6, Matović 7 (Gvozdenović 6), Milojević 7, Grujičić 7 (Barjaktarević 7), Stevanović 7, Vasiljević 6, Đurović 6.

Igrač utakmice: Milorad Ristić (Ribnica).

Morava 2 : 0 Budućnost
Ribnica 2 : 0 Braća Vuković
Borac (V) 2 : 0 Lazac
Polet 0 : 2 Pazar Juniors 2011
Radnik 2 : 1 Grdica