ŽSK Lapovo - Prvi srpski ustanak 2:1

Dana 18.9.2013.godine u Lapovu,sa početkom u 16h, odigrana je utakmica 5. kola Šumadijske Okružne lige. Sastali su se domaća ekipa FK Lokomotiva(Lapovo) i gostujuća ekipa FK Prvi srpski ustanak (Orašac). Utakmica je odigrana po lepom i sunčanom vremenu, na vidnom obeleženom terenu za igru.

Od samog starta utakmice domaćin je pokazao svoju napadačku snagu i već u prvom minutu utakmice imali su odličnu šansu za gol,ali mreža gostiju je mirovala. Domaćin je nastavio sa napadima i u desetom minutu su imali još jednu šansu,ali golman gostiju je odlično reagovao i poslao loptu u korner. Ipak gosti prvi dolaze do gola. Dobro otvorena kontra za Lazovića i u 15. minutu bilo je 0:1. Svega 7. minuta je trebalo domaćinu da izjednači rezultat. Dosuđen je penal za Lapovo,a siguran sa bele tačke bio je kapiten Zdravković. Sa tim rezultatom se otišlo i na poluvreme.

U nastavku domaćin je imao inicijativu, ali gosti su se dobro branili, sve do 67. minuta, kada je domaćin u potpunosti preokrenuo rezultat. Upućen je centaršut u kazneni prostor gostiju, golman je loše izboksovao loptu koja je došla pravo na glavu Milićevića i u tom trenutku bilo je 2:1 za Lokomotivu. Od tog trenutka gosti su zaigrali ofanzivnije, ali se rezultat nije menjao do kraja utakmice. Utakmica odigrana u fer i korektnoj igri obe ekipe. Domaćin je na kraju izašao kao pobednik. Konačan rezultat 2:1 za ŽFK Lokomotivu.

Delegat utakmice:Radović Tijana;Sudija: Blagojević Nikola; Prvi pomoćnik: Janićević Aleksandar; Drugi pomoćnik: Veselinović Vladimir. Domaćin je nastupio u sastavu: Jovanović Predrag, Popović Vladan, Golubović Miloš, Zdravković Žarko (80.min. Milunov R.), Lukić Ivica, Lukić Slobodan, Đorđević Uroš, Gojaković Andrija (29. min. Petrov M.), Golubović Dušan, Šišković Dejan, Milićević Stevan. Gosti su nastupili u sastavu: Dimitrijević Srđan, Nedić Nemanja, Janković Nemanja, Stojanović Borko, Starčević Milan, Popović Uroš (69. min. Janić G.), Stanojlović Stefan, Jakovljević Nino, Minić Marko, Lazović Radoslav, Pantić Aleksandar.

ŽSK 8 : 1 Prvi srpski ustanak
Marjan 2 : 3 Borac
Banja 5 : 2 Partizan
Vitlina-Bokanja 3 : 0 Aranđelovac
Junkovac 2 : 1 Beli orlovi
Šumadinac 1 : 1 Karađorđe
Lokomotiva 1 : 0 Vinča
Šatornja 2 : 0 Lepenica