Srbobranci počistili Bačku

Novi klub malog fudbala Srbobran je bio domaćin u II kolu ekipi Bačke iz Bačke Palanke, u SC Srbobran. Iako je novajlija Srbobran je napunio mrežu palančana u drugom delu meča, rezultat 8: 1 nije bio tako realan u prvom delu utakmice. Krenimo redom, u prvom poluvremenu, domaćini napadaju a gosti se umešno brane. Bačka je postavila bedem na 10 metara od vrlo dobrog golmana Rodića. Srbobranci žele da na početku meša stave da znaja ko će voditi glavnu reč, ali se napadi uglavnom završavaju pored gola.

Ipak nekoliko šuteva napadača Srbobrana završavaju u rukama vremešnog vratara Bačke. Ipak u 2. minutu Lazetić projektilom sa devet-deset metara iskosa pogađa desnu stativu i lopta se odbija u mrežu 1: 0. Erupcija oduševljnenja na tribinama. Ali umesto da Srbobran nastavi da pogađa, Bačka sve češće atakuje ka golu Nikitovića u brzim kontra napadima. U poslednjem minutu prvog poluvremena srbobranci gube loptu na sredini terena, i Bačka koristi u kotri dva na jedan priliku, i Medan poravnjava rezultat na 1: 1! Grmeo je iskusni Nikitović na svoje saigrače zbog propusta u I poluvremenu. Drugi deo utakmice je doneo atraktivniji i pre svega kvalitetniji futsal. U svega 6 minuta Srbobranci preko Janjića i Lazetića postižu četiri gola (22min, 24 i 28min. -Janjić, a Lazetić u 25min. ).

I stvari dolaze na svoje mesto. Srbobranska mašinerija gazi palanćane. Trener Karpov menja ali bez uspeha. Imala je i Bačka dve tri prilike ali je golman Nikitović sjajno reagovao i sačuvao mrežu. Na drugoj strani kolega Rodić je spasao svoj gol bar u 7 ili 8 izglednih situacija. Ipak do kraja Srbobran povećava vođstvo, i golovma kapitena Maksimovića u 30min. , zatim Martića u 34min. i opet Janjića u 35min. dolazi do konačnog rezultata 8: 1. Sudijski par Ljakić - Novaković vrlo dobar, a bilo je pristuno oko 70-80 gledalaca. Odlična futsal predstava, koja je pokazala da Srbobran ima jasne ambicije da bude glavni pretendent za osvajanje I mesta u Vojvođanskoj futsal ligi ove sezone, i plasman u viši rang.

Sremski Vitezovi 1 : 2 Apa futsal
Srbobran 8 : 1 Bačka
Telep 9 : 5 KMF Sombor
Kepa 9 20 : 0 BSK
Kruna 3 : 6 Šampion