Srbobranci savladali Telep

U derbiju jesenjeg dela prvenstva Vojvodjanske futsal lige, utakmici 5. kola, domaći Srbobran je savladao direktnog konkurenta Telep iz Novog Sada rezultatom 5:3 (3: 1). Pred oko 250 gledalaca momci trenera Filipović Dejana su zasluženo porazili iskusan i kvalitetan tim Telepa. U prvom delu susreta domaći su imali terensku inicijativu a novosađani su napadali iz kontri. Već u 2. minutu domaći su poveli preko Lazetića, da bi Brankov povisio na 2: 0 u 10. min. U međuvremnu su gosti imali tri kolosalne prilike  jwdan na jedan sa prekaljenim golmanom Nikitovićem koji je bravurozno odbrani svoju mrežu. U 16. minutu jedna kontra od strane Telepa se završava u mreži domaćih, egzekutor je Ponjavić 2:1. I kada je Tepel napao svim silama skoro na isteku 20. minuta kapiten domaćih Maksimović koristi sjajnu asistenciju Janjića i postavlja 3:1, koji je bio i ujedno rezultat poluvremena. U nastavku Telep smanjuje u 25. min. preko raspoloženog Ponjavića - 3:2, da bi Martić vratio dvostruku prednost domaćinu posle dva nepuna minuta kasnije 4:2. Novosađani opet silno napadaju i koriste neopreznost odbrane domaćih, Radosavljev smanjuje na obećavajućih 4:3 u 33. min. Golgeter iz Vrbasa Janjić postiže peti gol na dva minuta pre kraja - 5:3, kada su gosti igrali sa igračem umesto golmana. Do karja se rezultat nije menjao. Sudijski par Milić - Jerotijević vrlo dobar. Iako novajlije kmf Srbobran ovom pobedom ostaje usamljen na vrhu tabele, i potvrđuje ambicije rukovodstva kluba da na kraju bude osvojen i šampionski pehar, 1. mesto i plasman u viši rang...

BSK 4 : 5 Sremski Vitezovi
KMF Sombor 3 : 3 Šampion
Bačka 4 : 4 Kruna
Apa futsal 4 : 6 Kepa 9
Srbobran 5 : 3 Telep