Komšijski derbi pripao Holanđanima

U večerašnjoj utakmici, domaći sastav Letećeg Holanđanina teže od očekivanog savladao vrlo dobru ekipu Srbobrana sa 6:1 (1:1).

Pred oko 200 gledalaca u hramu vrbaskog sporta, velikoj dvorani CFK Drago Jovović viđen je odličan futsal a zanimljiv i dinamičan, samo u prvom delu meča. Vrbašani su od samog starta krenuli ofanzivno ka golu večeras odličnog Alena Markovića. Međutim, strateg srbobranaca  Maglajčević, je pripremio dobru taktiku, srbobranci su igrali povučeno na svojoj polovini sa opasnim kontra napadima... Dugo su holanđani tražili put ka mreži srbobranaca, propustili su nekoliko izgednih prilika a tek u 8.minutu je stajalo 1:0, strelac je bio Govedarica. Miricki je tražio punu koncentraciju svojih pulena ali oni su bili u većini slučajeva brzopleti i promašivali su izgledne prilike. Kazna je stigla kako to biva po nepisanom pravilu u 14.minutu meča kada je jedan brz kontra napad realizovao Topalov, niskim udarcem kroz noge istrčalom i nemoćnom Đuroviću – 1:1. Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao jer je hobotnica Marković, inače bivši golman holanđana, sve branio...

U nastvaku je trener Miricki dugo zadržao igrače u svlačionici. Ovog puta holanđani su opravdali ulogu favorita, čestim izmenama i jakim tempom vrbašani su lomili otpor odlično pripremljenih srbobranaca. Prvo je Nemanja Peković već u drugom minutu nastvaka bio precizan za vođstvo - 2:1. Da bi ples mlađanih vrbašana po taktu kapitena Ačanskog bio krunisan sa tri pogotka za svega tri minuta: 30.minut stralac Bodonji, 31.minut strelac Pokrajac i 32.minut opet Peković. Tada je na semaforu stajalo - ubedljivih 5:1 ! Ni tajm aut gostiju nije urodio plodom, opet su vrbašani atakovali ka mreži srbobrana, nekoliko puta je pogođen i okvir gola.  U 36. minutu je viđena najlepša akcija na utakmici jednu brzu dobinsku loptu, iz pozadine, na prvu odigrava špic na suprotnu stranu terena gde iz punog trka mlađani ali super talentovani Peđa Perović šutira jako i pogađa gol pod samu prečku nemoćnog Markovića. Prolomio se aplauz svih prisutnih na tribinama. Imali su i srbobranci dve ili tri prilike zbog raspoloženog odličnog kapitena Filipa Jakšića ali nisu uspeli da smanje visoko vođstvo vrbašana.

Sudijski par Đorđe Bilić – Vladimir Blažon bez greške vodio ceo tok meča, a nije pokazan ni jedan karton.

Narednog vikenda je na programu 5. kolo gde će težište biti u SC Milenijum u Vršcu na derbi meču Forum-Leteći Holanđanin, obe ekipe su glavni pretendenti za povratak u društvo najboljih...

Leteći Holanđanin: 16. Đurović Marko (golman), 11. Bodonji Boris, 10. Ačanski Željko (kap), 20. Peković Nemanja, 6. Pokrajac Miloš, 8. Perović Predrag, 9. Govedarica Vasilj, 7. Novaković Miroslav, 15. Janjić Nikola, 14. Đukić Miloš, 2. Marjanac Miloš, 18. Marinković Martin (golman) i 5. Lazetić Radoslav. Trener: Igor Miricki.

Srbobran: 12. Marković Alen, 10. Ćika Goran, 13. Ornjakov Ivan, 7. Jakšić Filip (kap), 14. Topalov Radoslav, 16. Plavšić Goran, 5. Hajduković Miloš, 15. Komazec Dragan, i 11. Klipić Stevo. Trener: Maglajčević Dalibor.

Leteći Holandjanin 6 : 1 Srbobran
Kikinda 3 : 2 Apa Futsal
Telep 4 : 4 Hajduk
Tango 1 : 1 Tvrdjava
Viking 1 : 9 Forum