PFL Sombor: Nervoza , tenzije, gluma, kartoni,psovke, uz malo dobrog fudbala u meču na Bukovcu Omladinac -Graničar 2:1

Onaj ko se odlučuio, da od četiri utakmice, koje su bile na programu ovoga dana u gradu Somboru i prigradskim naseljima, pogleda onu na Bukovcu, gde su u XII kolu PFL igrali domaći Omladinac i Graničar iz Gakova, umnogome je pogrešio, i verujem da se duboko pokajao za izbor . Današnji rivali, ili bolje rečeno pojedini igrači iz oba sastava, i nekolicina navijača oba kluba, stvorili su atmosferu na ovoj utakmici , koja svakog iskrenog ljubitelja fudbala tera sa tribina i stvara ružnu sliku o najvažnijoj sporednoj stvari na svetu, fudbalu . Od samog početka ove utakmice, krenulo se sa nervoznom igrom , rasle su tenzije," častilo" se pogrdnim izrazima na samom terenu, a i iz publike, pljuštali su kartoni, česti prekidi i konsultacije glavnog sa pomoćnim sudijama, iskidale su ovaj meč, koji je na sve ličio, samo ne na igru prijatelja i starih poznanika koji se bore za nove bodove. Umesto da budu dobri saradnici sudijskoj trojci, pojedini igrači su , svojim ponašanjem , ulazili u konfliktne situacije, glumom na terenu stvarali sliku o nekakvim teškim prekršajima, nebi li iznudili sankcionisanje sudije prema rivalu. Stoga i nečudi broj pokazanih javnih opomena , koje je sudija Krizmanić morao da pokaže na ovoj utakmici, a to je deset žutih i jedan crveni kao posledica dva žuta. U takvoj atmosferi, fudbal kao igra je bio u drugom planu, nebi se reklo da su to hteli igrači i njihova vođstva,ali je to tako delovalo. Izostale su brojnije šanse, šutevi prema jednom i drugom golu,i više fer-plej poteza koji bi smirili napetost na terenu. Sva je sreća za ovaj meč što su postignuti golovi regularni i na njih niko nije imao primedbi, pa se nemože reći da je neko oštećen u ovakvoj utakmici, sem poštenih gledalaca koji su došli da provedu jedno lepo popodne, po divnom vremenu koje je bilo stvoreno za jednu nezaboravnu fudbalsku utakmicu .Od fudbala sa ove utakmice, pamtiće se golovi, a sve ostalo će svi hteti što pre da zaborave. Domaćini su poveli golom Dejana Dorotića u 19 minuti, koji je primio jednu loptu, koja je preletila neke igrače Graničara, na nekoliko metara od golmana Prekrajca, i uspeo da ga savlada.Isti strelac je bio učesnik akcije u drugom poluvremenu, tačnije u 77 minutu prodirao je po desnoj strani i ušao sasvim blizu gola , ubacio loptu po zemlji na suprotnu stranu gde je bio Slobodan Bojić, koji je samo podmetnio nogu za 2:0. Dva minuta kasnije, gosti su posle prodora po desnoj strani mladog Timara , imali priliku , ali je Ćupurdija propustio da savlada Molnara. Na devet minuta pre kraja, Timar je izveo jedan slobodan udarac sa dvadesetak metara po sredini gola, a njegov šut je pogodio domaćeg igrača, skrenio pravac i prevario golmana Molnara , te završio u mreži, za konačnih 2:1.

PFL Sombor : OMLADINAC-GRANIČAR (G) 2:1 (1:0) Bukovac, 27. oktobra 2013.

Igralište Omladinca. Gledalaca 80. Sudija : Krizmanić. Pomoćnici Marjanović i Raco( svi iz Sombora) . Delegat : Ivan Feri (Kula)Strelci : Dorotić u 19 i Bojić u 77 za Omladinac , a Timar u 81 za Graničar. Žuti kartoni : Berić, Jovanović, Dorotić, Bojić, Trkulja, Đurđev i Drezgić (Omladinac)a Dubajić, Ožbolt, Đorđević (Graničar) Crveni karton Skrobonja (Graničar ) u 63. minutu .Igrač utakmice Dorotić Dejan (Omladinac )

OMLADINAC : Molnar,M. Mijić, Bečanović, N. Mijić, Berić, Jovanović, Dorotić, Bojić, Mijatović (Đurđev) Cvijetić i Trkulja.

GRANIČAR : Prekrajac, Zorić, Sekis(Šćekić), Dubajić, Primorac, Marković, Ožbolt,Timar, Đorđević,Ćupurdija i Skrobonja.

Na snimcima : Detalji sa utakmice na Bukovcu i česti prekidi. Gol Timara iz slobodnog udarca i gol Đurđeva, koji je poništen zbog ofsajda.