Golubovi kljucnuli bod

Jesenji deo prvenstva u u sve tri lige mlađih selekcija Srbije juče je završen. Kadeti Radničkog 1923 u Kragujevcu igrali su nerešeno sa Spartakom iz Subotice 1:1, pioniri su poraženi od vršnjaka Slobode Point sa 1:0, a omladinci su pobedili Slogu u Kraljevu sa 2:0. Uspeh u poslednjem kolu je polovičan, ali su se sve tri ekipe kragujevačkog superligaša na kraju jesenje sezone plasirale u gornji deo tabele.

Kadeti Radničkog 1923, pre početka jučerašnje utakmice sa Spartakom (Foto: M. Jovičić)

Susret kadeta, koje vodi trener Dejan Jokismović, imao je malo neobičan početak. Igrači su izašli na teren i pozdravili gledaoce u belim majicama na kojima je ispisana poruka: “ Luka uz tebe smo”. To je bio znak podrške njihovom drugu i saigraču Luki Peroviću, kome je uoči utakmice sahranjen otac, kome je minutom ćutanja odata pošta.

Od početka utakmice se videlo da su kadeti Radničkog 1923 u utakmicu ušli sa posebnim motivom zbog svega što se dogodilo njihovom klupskom drugu. Protiv dobro pripremljene i selektirane ekipe subotičkih „golubova“, koja je i bolje plasirana, krenuli su čvrsto i borbeno i u devetom minutu propustili su šansu da dođu u vođstvo. Kapiten Jovan Lukić je sa sedam-osam metara umesto mreže pogopdio desnu stativu golmana Subotičana Darka Gabrića. Tri minuta kasnije gosti su u kontranapadu pokušali lob-udarcem Bogoljuba Simića da dođu do prednosti, ali je golman “đavolčića” Lazar Miković uspeo da spreči pogopdak. Ipak, u 18. minutu Lukić je bio precizniji i doveo Radnički 1923 u vođstvo. Korner sa desne strane izveo je Petar Gavrović, a kapiten domaćina glavom je loptu skrenuo u mrežu.

Gosti su pripretili u 22. i 33. minutu udarcima Milana Đokića, ali se istakao golman kragujevačkih kadeta. U 36. minutu Lukić je propustio veliku šansu da poveća prednost domaće ekipe. Posle centaršuta Gavrovića sa leve strane, sa pet metara, loptu je poslao preko gola.

U drugom poluvremenu gosti su igrali bolje i uspeli da izjednače. Napadač Subotičana Đokić u 65. minutu se ubacio u prazan prostor, posle asistencije Bolgoljuba Simića i sa dva-tri metra matirao golmana Mikovića.

U drugom delu nastavka utakmice kadeti Radničkog 1923 pojačali su pritisak u želji da postignu i drugi pogodak. Lukić je, posle centrirane lopte sa leve strane sa pet metara glavom šutirao pored gola. Njegov udarac iz prekida na drugoj stativi nije uspeo da sprovede u mrežu rezervista Željko Goljović, pa je jučerašnji susret završen podelom bodova – 1:1.

Kapiten Jovan Lukić obezbedio vođstvo, ali Radnički 1923 osvojio samo bod (Foto: M. Jovičić)U predigri ove utakmice, od 11 časova, pioniri Radničkog 1923 neugodno su iznenadili prvim porazom u ovoj sezoni na domaćem terenu. Izgubili su od Slobode Point iz Užica sa 1:0. Izabranici trenera Darka Milisavljevića odigrali su ispod očekivanja i dozvolili gostima da u 43. minutu pogoptkom Almira Eminovića odnesu sva tri boda. Napadač Užičana iskoristio je nesigurnost domaćih štopera i izašao pred golmana Ivana Ristovića, koji je bio nemoćan da spreči pogodak. Pokušavao je domaći tim da izjednači i eventualno preokrene rezultat, preko štopera Dušana Markovića i Ognjena Ilića, ali je mreža gostiju ostala netaknuta. Posle sedam pobeda i četiri remija, bio je ovo četvrti poraz najmlađe selekcije Radničkog 1923 u Pionirskoj ligi Srbije, koja je nastupila u sastavu: Ristović, Galjak (Milenić), Božović, Šurlan (Milovanović), Marković, Vranić, Simonović, Aleksijević, Maksimović (Mitrović), Ilić, Đurović.

U poslednjem kolu jesenje sezone omladinci Radničkog 1923 sa gostovanja u Kraljevu vratili su se sa tri boda. Savladali su Slogu sa 2:0, a oba pogotka posigao je Nikola Nedeljković. Posle ovog uspeha i šeste pobede u prvenstvu omladinci kragujevačkog supšerligaša su popravili svoj bodovni saldo i plasman i plasirali su se na šesto mesto sa 23 boda, koliko ima i peti OFK Beograd.

Kadeti Radničkog 1923, posle remija sa Spartakom, sa 18 bodova iz četiri pobede, šest remija i četiri poraza, jesenju sezonu završili su na sedmom mestu.

IGRAČ UTAKMICE: Jovan Lukić (Radnički 1923).

RADNIČKI 1923 – SPARTAK 1:1 (1:0) – KADETI

KRAGUJEVAC – Stadion: Prvi pomoćni teren “Čika Dača”. Gledalaca: 100. Sudija: Stanko Ostraćanin. Pomoćnici: Marko Živković i Milan Pešović (svi iz Kraljeva). Strelci: Lukić u 18. minutu za Radnički 1923, Đokić u 65. minutu za Spartak.

RADNIČKI 1923: Miković, Obradović, Seočanac, Milovanović (Veselinović), Dobrić, Gočanin, Lukić, Trajković, Ratković (Perović), Srećković (Goljović), Gavrović.

SPARTAK: Gabrić, Zobenica (Spremo), Arežina, Gutović (Kemenj), Nikodijević, Bursać, Caušević (Ćulafić), Stošić, Manojlović (Zolnajić), Simić (Peić), Đokić.

Partizan 5 : 0 Teleoptik
ČSK Pivara 4 : 2 Jagodina
OFK Beograd 2 : 1 Napredak
Sloboda Point 2 : 1 Sloboda (Č)
Rad 1 : 1 Borac
Radnički 1923 1 : 1 Spartak