Teškom mukom do trijumfa

Mašinac je zabeležio sedmu pobedu u ovogodišnjem takmičenju Druge lige Zapad. U sali Druge kragujevačke gimnazije savladana je ekipa valjevskog RB-a (4:2) posle koje su Kragujevčani obezbedili noćenje na vrhu tabele.

Osvojeni bodovi jedini su vredni pomena sa ovog meča, a ostalo treba brzo staviti u zaborav. Igra, ponašanje i sve ono lepo što futsal nosi sa sobom ostalo je u drugom planu obeju ekipa, pa su golovi Brdara i Cvetkovića s jedne, kao i Jovića i Begovića s druge strane donekle samo popravili kompletan utisak.

Do 17. minuta mreže su mirovale, a onda je Jovan Brdar načeo gol gostiju. Svega nekoliko sekundi pre kraja prvog poluvremena Mališa Cvetković udvostručio je prednost Mašinca pa se činilo da su dileme oko pobednika rešene. Međutim, nakon pet minuta igre u drugom delu Milan Jović donosi nadu Valjevcima i ona tinja sve do poslednjeg minuta. A tada sledi prava drama i čak tri pogotka. Najpre Brdar na sjajan način koristi izvrsno dodavanje golmana Ranisavljevića i smešta loptu iza leđa gostujućeg čuvara mreže. Rade Begović u narednoj akciji smanjuje vođstvo "mašinaca" koje je vrlo lako moglo biti i anulirano. Ipak, svojim het-trikom "desetka" Kragujevčana postavlja konačan rezultat i ostavlja svoj tim u ozbiljnoj konkurenciji za mesto koje vodi u baraž za popunu Prve lige.

Poslednje jesenje kolo igra se sledećeg vikenda, a godinu na izmaku Mašinac će zaokružiti gostovanjem u Čačku. U derbiju kola tim Aleksandra Đokića dočekaće Fontana. Susret je zakazan za ponedeljak, a tačno vreme njegovog početka biće naknadno određeno.

Ekonomac 2 14 : 5 Užice
Partenon 5 : 2 Krčagovo
Metalac Kolorado 9 : 3 Bajina Bašta
Raška 4 : 1 Fontana
Mašinac 4 : 2 RB