Krušik časno do remija sa Metalcem

Krušik i Metalac iz Gornjeg Milanovca igrali u Valjevu nerešeno 1:1 u prvom meču baraža za Omladinsku ligu Srbije.

Kako seješ tako ćeš i požnjeti, kaže naš narod. Ono  što je posejalo rukovodstvo FK Krušik  jesenas, rodilo je. Prvi tim je izborio opstanak u Trećoj ligi,a pre godinu dana formiran omladinski sastav danas se časno borio za plasman u Kvalitetnu ligu Srbije.

Za razliku od pre četiri meseca postavljene smehotresne uprave od menadžmenta fabrike i najnovije ponude da umesto do 15.juna izmiri sve obaveze prema seniorima za mesec dva, ili im ostave mogućnost da tuže klub, dešavaju se i lepe stvari. Radnicima Krušika konačno je isplaćen drugi deo aprilsikog minimalca, a klinci fabričkog kluba časno su završili sezonu.

Nisu se poneli poput menadžmenta fabrike i uprave kluba sklonih minhaunzenskim pričama i obmanana. Iako su u proteklih 10-ak dana imali tri nastupa u seniorskoj konkurenciji, i odigrali dva meča predbaraža, demonstrirali su još jednom koliko poštuju i i vole svoj klub.Igrali su srčano i hrabro čak su mogli i da pobede odličnu ekipu Miloša Boškovića, ali i remi je dostojan poštovanja, jer su imali velikog rivala, sa perjanicama svidelo se to nekom ili ne: Mijailović, Cikićem, Pavlovićem i Bojovićem, od leta u seniorskom timu Metalca u srpskoj fudbalskoj eliti.

Posle gola Marjana opovića za izjednačenje na centaršut Tomića, Nemanja Plećić je obeležio nadmetanje promašajem utakmice 44.minutu.Oči u oči sa Boškovićem nije uspeo da prevari golmana Metalca U petom minutu nadoknade gađao je lukavo glavom rašlje ali je Bošković ponovo ostao nesavladan. Gosti su otvorili meč šansom Cikića u prvom minutu, poveli u 11. preko Šobota, a u 70.minutu propustili u dva navrata da reše meč. Najpre je Simić odbranio šut Vukovića iz neposredne blizine,a zatim je kapiten Baratović izbacio loptu iz praznog gola. Bez požutelih Popovića, Patraševića i Plećića Valjevi će u subotu na revanš u G.Milanovac.

KRUŠIK – METALAC(GM) 1:1 (1:1)

Stadionu Krušik. Gledalaca :500. Sudija:Marko Živković(Kragujevac) 7. Strelci: Popović u 41. za Krušik, a Šobot u 11. za Metalac. Žuti kartoni: Popović I Plećić, Petrašević(Krušik) Ilić i Pavlović(Metalac)

KRUŠIK:  Simić 7,5 Baratović 6,5, Novaković 6,5 Tomić 7,Popović 7,5, Starčević 7, Filipović 6(Davidović 6)Prokić 6,5( Pantić 6, Plećić 6,5, Jovanović 6,5 Petrašević 6,5

METALAC: Bojović 7,5, Mijaialović 7,5, Drobnjak 7,5, Urošević 7, Ilić 7, Tešić 7, Minić 6,5, Cikić 7(Vuković) Milošević 7, Pavlović 7,5( Bajić) Šobot 7

Igrač utakmice: Marjan Popović(Krušik)