Rezultat lidera iznad igre

Pogled sa tamiškog mosta: Rezultat iznad igre Dinamo – Sloboda 1:3 (1:1. Samo pošteno – odavno Sloboda iz Novih Kozaraca, lider na tabeli Vojvođanske lige –Istok nije lakše došla do bodova nego u subotu po podne na gradskom iliti stadionu Dinama. Uputili su tri udarca na gol – postigli tri gola. Na prvu loptu – bio je to popravni i za jedne i za druge. Sloboda se u prethodnom kolu okliznula, malo sama, malo uz pomoć sudija, na sopstvenu bananu (čitaj kod kuće) protiv najupornijeg pratioca Budućnsoti iz Srpske Crnje, a Dinamo izvukao sedmicu – ne na loto-u već u Novom Bečeju. Bodovi bili potrebni i jednima i drugima zbog vraćanja poljuljanog samopouzdanja, potvrdu sopstvene vrednosti, gostima i očuvanja trona.
Pričalo se i pisalo , tokom prethodne nedelje dosta o utakmici Sloboda – Budućnost (1:3), svako terao vodu na svoju vodenicu. Istina kao i uvek negde na sredini. Sloboda je u susret ušla samouvereno, obilo joj se to o glavu. Potpomogla tome i sudijska trojka poništivši regularan gol domaćina pri rezultatu 0:1. Pogrešio „mahač“, da ga ne spominjemo ponovo (zbog štucanja), priznao to uostalom i na večeri odmah posle utakmice. Krivica za ipak iznenađujući rezultat na ravne časti. Slab dan imali domaći igrači, ali i sudije. Reč dve o motivaciji za utakmicu Dinamo – Sloboda.
Gosti znaju i te kako zašta igraju (premije zagarantovane) domaćin, to i pančevački vrapci na grani cvrkuću odavno igraju za eksere. Da ne grešimo dušu, treći put ove jeseni (Borac, Bačka i onomad) imali obećane premije – sva tri susreta izgubili. Da li je darodavac bio vidovit ili su igrači izgoreli u želji da osete i nešto „konkretno“ nije na nama da sudimo.
Sama utakmica Dinamo – Sloboda ispod proseka. Trčalo se, nije da nije – i grešilo. Malo pravih prilika, gosti svoje iskoristili domaćin nije. Od četiri gola najlepši onaj prvi – vodeći, ispostavilo se na kraju i jedini za Dinamo. Lepo je po desnoj strani prošao Đoković i školski lobovao Živkova u 21.minutu. Izjednačenje usledilo pet minuta kansije. Misić iz „popravnog“ savladao Vargu. Do odmora vredan spomena samo još šut Monoštorija (30.minu) kraj gola. Sloboda do pobede došla serdinom drugog poluvremena golovima Gecića i Monoštorija. Prvi na konto iskustva, lep prijem lopte Gecića, “otresao“ se zadnje linije Dinama, imao otvoren put ka golu, sa pristojne udaljenosti birao golmanovo „ćoše“. Za drugi kapa dole Monoštoriju, prosto mu sela lopta na nogu, na ivici šesnaesterca, adresirao je u desni ugao nemoćnog Varge. Kao preslikano dva minuta pre drugog, pa dva minuta pre trećeg gola Slobode stopostotne prilike za Dinamo.
U oba navrata Savanović ne da je nominovao već prosto izgurao mladog Živkova za igrača utakmice. Spasao čiste golove. Potvrda stigla i pet minuta pre kraja utakmice kada nije uspeo ni Kovačevićev lob. Opšti utisak gost kvalitetniji, fizički spremniji. Igra domaćina na preskoke, gost znao i te kako da je iznese sa svoje polovine. Pobeda Slobode čista i zaslužena, ne toliko uverljiva. Igrom koju su pružili na nekom drugom terenu (recimo vruć) i protiv drugog rivala teško bi upisali „trojku“. Pobedi ipak ne treba gledati u zube, igrali su bez prve violine, povređenog Malinovića. Tokom jeseni pokazali najviše, zasluženo će zimu prespavati na prvom mestu. Moglo je i u prvom osvrtu, lokal patriotskom ponovo reč - dve o suđenju. Sreća po sudijsku trojku što su obe ekipe bile korektne. Muzika po notama, „mahanje“ u maloj disharmoniji. Kada Konjević u 25.minutu nije video nedozvoljenu poziciju Gecića pomislili smo „štela“, posle sličnog previda u 62.minutu (Kovačević) ipak ispravka – neznanje. Vole i u sudijskim (da o delegatima i ne govorimo) i u klupskim krugovima da se frljaju terminom suđenje 50:50 (kao da pravila igre poznaju druge procente), pitanje je na čiju bi stranu prevagnuo tas apotekarske vage. Jedno je sigurno ovakvo suđenje bi poželeo svaki gost.

Pančevo - Stadion Dinama. Gledalaca: 150. Glavni sudija: Branislav Vojteški. Pomoćnici: Milan Cvetičanin i Marko Konjević (svi Vršac). Strelci: Đoković u 21.minutu za Dinamo, Misić u 26, Gecić u 70 i Monoištori u 77.minutu za Slobodu. Žuti kartoni: Rakić, Marković, Milivojev i A.Savanović (Dinamo), Laništanin, Kenjalo i Ostojić (Sloboda).

Dinamo: Varga, Rakić, I. Pešovski (A. Savanović), Marković, Timotijević, Milivojev (S. Pešovski), Juriša (Luković), Đoković, Kovačević, D. Savanović i Spaskovski.