Tešnjarci zastali u blatu

U nefudbalskim uslovima po pravoj jesenjoj kiši koja je padala tokom cele utakmice i po terenu koji je onemogućavao svaku ozbiljniju akciju Tešnjar i OFK Divci igrali su nerešeno 1:1. Čini se da su Tešnjarci bili blizi osvajanju sva tri boda na ovom gostovanju, a što se u Valjevo nisu vratili sa celim plenom najzaslužniji su neprecizni napadači, pre svih Nenad Milosavljević koji je u dva navrata oči u oči sa golmanom OFK Divaca Pimićem bio neprecizan. Od početka utakmice nije bilo većih uzbudjenja do pred kraj prvog poluvremena kada u 40. minutu majstorskim udarcem Zdravković dovodi Tešnjarce u vodjstvo. Već u narednom napadu Divčani su mogli do izjednačenja kada nakon kontre lopta prolazi pored golmana Radojevića, ali srecom i pored gola. U istom minutu Tešnjarci su mogli rešiti utakmicu. Maestralnim dodavanjem Jakovljević spaja sa golom Zdravkovića, ovaj izlazi sam ispred golmana Pimića, ali za razliku od prethodnog puta šutira traljavo i šansa odlazi u nepovrat. Vodjstvom Tešnjara otislo se na odmor.

Već početkom drugog poluvremena Divčani stižu do izjednačenja. Centaršut gotovo sa aut linije, nespretnost odbrane Tešnjara i nakon udarca glavom lopta čudnom putanjom završava u mreži. Do kraja Divčani su imali jednu prečku, a šanse za Tešnjar mašili su Nenad Milosavljević dva puta, Zdravković, Vibor Marjanović i Miloš Marjanović. Po treći put ovog proleća Tešnjar je vodio ali nije uspeo stići do pobede. Nadamo se da će narednog vikenda, za Vaskrs, "Gradjani" imati više sreće i doči do prve pobede ovog proleća.

Tešnjar: Radojević, Aleksić, Manojlović, Jakovljević, Mitrović, Milosavljević Nebojša, Radovanović (Marjanović M), Marjanović V (Kremić), Milosavljević Nenad, Rafailović, Zdravković.

Mladost 2 : 2 ZSK
Tulari 2 : 1 Sovljak
Kačer 0 : 0 Spartak 1924
Trlić 1 : 2 Joševa
Junior Novo Naselje 1 : 1 Pepeljevac
Rubribreza 4 : 2 Banjani
Kolubara 1 : 6 OFK Jabučje