Uskrs proslavljen petardom

Tešnjar je konačno upalilo motore i stigao do prve pobede ovog proleća. Ceh za propuštene prilike u prethodnim utakmicama platila je danas slaba ekipa Kolubare iz Jabučja koja je kući ispraćena sa pet golova u mreži, a da su igrači Tešnjara bili malo precizniji pobeda je mogla biti i ubedljivija. Po prelepom prolećnom danu na najveći hrišćanski praznik Vaskrs utakmica je počela tradicionalnim tucanjem jajima umesto bacanja novčica prilikom odabira strana. Što se utakmice tiče ona je rešena već u prvih 10 minuta jer je već tada Tešnjar vodio 2:0. Već u u 1. minutu sjajan lob Liknića sa preko 30 metara dočekao je nespremnog golmana Kolubare i lopta je odsela u mreži. U 10. minutu sjajan prodor Krstića koji je iskosa sa leve strane ušao u šesnaesterac i uputio projektil koji je završio u maloj mreži za 2:0. U prvom poluvremenu jos nekoliko izglednih propuštenih prilika za Tešnjar, a onda u 37. minutu danas jedan od najboljih u redovima "Gradjana" Stefan Zdravković odlično se snalazi u šesnaestercu gostiju i povećava prednost na 3:0 nastavivši time sjajnu golgetersku seriju u kojoj je ovog proleća.

U drugom poluvremenu Tešnjarci malo smanjuju gas ali ipak postižu jos dva pogotka. Oba puta strelac je bio Jovan Jakovljević. Najpre iz jedanaesterca nakon sto je srućen Krstic posle odličnog solo prodora, a drugi gol postigao je udarcem glavom nakon odličnog prodora i centarsuta novajlije Igora Radovanovića. Jedini gol danas neubedljivi gosti postigli su iz mozda jedinog ozbiljnog upucenog udarca na gol sa oko 30 metara uhvativši na spavanju odbranu Tešnjara i golmana Radojevića.

Tešnjar: Radojević, Aleksić, Manojlović, Liknić, Mitrović (Kremić), Milosavljević Nebojša, Marjanović V, Zdravković, Milosavljević Nenad (Marjanović M), Jakovljević, Krstić (Radovanović).

OFK Divci 3 : 1 Mladost
Tešnjar 5 : 1 Kolubara
OFK Jabučje 4 : 0 Rubribreza
Banjani 6 : 1 Junior Novo Naselje
Pepeljevac 1 : 0 Trlić
Joševa 1 : 0 Kačer
Spartak 1924 6 : 0 Tulari