Odbojkaši Kleka ponovo u elitnom rangu
Odbojkaši Kleka će posle četiri sezone ponovo igrati u elitnom rangu. Oni su u petoj utakmici plej – auta, pred više od 1.000 gledalaca u Požarevcu, savladali Mladi radnik sa 3:2 u setovima i tako stigli do treće pobede u seriji, koja ih je odvela u Super ligu.

odbojka

Odigrano je ukupno pet utakmica i svaki put se igralo u pet setova. Do večeras nije bilo takozvanog “brejka”. Posle četiri odigrane utakmice je bilo 2:2 u pobedama, a večeras su Klečani ostvarili treću, odlučujuću pobedu.

Domaćin furiozno otavara utakmicu i za samo 19 minuta vodi sa 1:0 u setovima. Bilo je brzo i glatko za 25:13. Drugi set je pokazao da se gost brzo oporavio i privikao na atmosferu u dvorani. Sada Klek dobija taj period igre, relativno lako, 18:25. Rezultatska klackalica i dominacija jednog tima je viđena i u trećem setu. Požarevljani su sada ubedljivi za 25:18.

PerSu marketi

Posle tri seta i vođstva od 4:1 na početku četvrtog sve je mirisalo na pobedu domaćina. Onda su gosti načinili potpuni preokret najviše zahvaljujući Branku Roljiću, Zoranu Ateljeviću i velikom broju svojih navijača koji su ih sjajno bodrili.

Od početka do kraja petog seta Klečani su imali prednost. Mladi radnik je samo u jednom trenutku prišao na poen zaostatka (10:9), ali su iskusniji gosti znalački priveli ovaj period igre kraju, da bi nakon poena Branka Roljića nastalo neopisivo slavlje. Oni su na kraju odali priznanje i svom treneru Davoru Ćuku, koji je ceo meč vodio sa mnogo emocija, baš onako kako su i igrali njegovi momci. Selo koje je tako mnogo podarilo jugoslovenskoj i srpskoj odbojci je ponovo u elitnom rangu takmičenja.

Mladi radnik – Klek Srbijašume 2:3 (25:13, 18:25, 25:18, 19:25, 12:15). Dvorana: SC „Požarevac”. Gledalaca: 1.100. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Đorđe Zelenović (Kraljevo). Trajanje meča: 107 minuta. Rezultat u seriji: 2:3.

MLADI RADNIK: Pantić 18, Savić 7, Kovačević 15, Petrović 3, Mašulović 4, Jevtić 22, Vidakov (libero), Milošević, Kočanović, Popović, Peković. Trener: Saša Joksimović.

KLEK SRBIJAŠUME: Tomić 11, Ateljević 18, Tanović 5, Narančić 15, Roljić 17, Providžalo 2, Slavnić (libero), Grče, Petrović 3, Grbić, Đukanović, Salatić. Trener: Davor Ćuk.