Sloboda osvojila Šabac!

Na programu 28. kola Prve Lige Srbije našao se duel između dva stara rivala, Mačve i Slobode. Meč dva dobro poznata protivnika okupio je blizu 500 gledalaca na stadionu u Šapcu. Iako je bio radni dan, rivalitet koji datira još iz srpskoligaških dana dva kluba je izazvao sasvim solidno interesovanje među domaćim ali i među gostujućim navijačima. Mačva meč počinje u sastavu: Stepandić, Pejović, Ristivojević, Jevtić, Marković, Đukanović, Ćurković (Mićić), Lekić (Ruvidić), Radukić (Lazović), Milinković, Krmar. Ristanović na teren izvodi: Tasić, Miličić, Čančarević, Milanović, Milekić, Bosman (Vidić), Grujičić, Dolmagić (Čumić), Đokić (Lekić), Janković, Popović.

Meč je obilovao golovima, šansama na obe strane ali na kraju gosti odlaze sa velika tri boda u Užice. Odmah na startu meča Tasić je morao da vadi loptu iz mreže. U petom minutu meča Ćurković postiže prvenac u seniorskoj konkurenciji. Da su gostima izuzetno važna tri boda u ovom meču pokazali su već u 13. minutu kada je Janković sproveo loptu u mrežu Stepandića. Sloboda je bila nešto ofanzivnija i bliža golu ali onda sledi još jedan hladan tuš za Užičane. Pogodak Markovića u 27. minutu ponovo vraća Mačvu u vođstvo. Iako Mačvi tri boda u ovom meču nisu imala neki takmičarski značaj, rešili su da pokažu da znaju da igraju fudbal i pokušali su da se isprse pred gostima. Međutim, napadi Slobode nisu jenjavali i posle drugog primljenog gola. Popović, Miličić i Milanović propuštaju izgledne šanse za poravnanje rezultata da bi to pošlo za rukom Dolmagiću pred sam kraj prvog dela igre. Na poluvreme se otišlo sa podjednakim brojem golova na obe strane, 2:2.

Početak drugog poluvremena kakav se samo poželeti može za navijače Slobode. Grešku i smušenost odbrane domaćih koristi Popović i postiže pogodak. Konačno je Popović postigao gol u dresu Slobode ove sezone i tako skinuo veliki teret sa svojih leđa jer ove sezone , pre ovog gola, nije uspeo da se upiše u strelce. Gol koji su dugo čekali svi kojima je Sloboda u srcu. Ispostaviće se da je ovo bio konačan rezultat današnje utakmice.

Vredno pažnje u ovom meču je još i detalj iz 88. minuta kada je svoj debi u Slobodinom dresu upisao i šesnaestogodišnji Nikola Čumić koji je u igru ušao umesto strelca drugog gola Dina Dolmagića.

Nakon ovog kola poznate su tri ekipe koje se sele u niži rang takmičenja. Mačvu, Jedinstvo Puteve i Slogu iz Kraljeva nećemo gledati u ovom rangu takmičenja sledeće sezone, kao ni Ranik iz Surdulice, koji je obezbedio ulazak u najelitnije takmičenje srpskog fudbala. Ostaje nam još da vidimo koji je četvrti tim koji će ispasti kao i da se definitivno odluči ko će otići direktno u JSL a ko će pokušati kroz baraž da se domogne ovog ranga. Mačva sledeće kolo gostuje u Mrštanima. Kao što smo već rekli Šapčani su već ispali, dok se Moravac grčevito bori i trenutno se nalazi "ispod crte". Sloboda dočekuje Javor iz Ivanjice. Duel dva tima koja su prošle godine zajedno ispala iz Jelen Super Lige. Javor ima priliku da osigura drugu poziciju i tako se posle samo godinu dana vrati u društvo Vojvodine, Jagodine, Čukaričkog...dok Sloboda pobedom može da osigura opstanak, mada dosta toga zavisi i od drugih rezultata.