PFL Sremska Mitrovica: Hajduk - Partizan 3:0

Ofanzivnom igrom od samog starta utakmice Divošani su jasno gostima stavili do znanja da ih u današnjoj utakmici interesuje samo pobeda. Ipak, bili su miljenici sreće u 21 minutu kada se nakon udarca Petkovića sa 25 metara i intervencije Đurića lopta odbila od prečke. Samo minut kasnije na drugoj strani, u kaznenom prostoru Vitojevčana, Vladimir Petrović sa leđa, kao poslednji igrač odbrane na 7 metara od gola ruši Lazića, a sudija nakon kratkog razmišljanja pokazuje na „belu tačku“. Protest kapitena gostiju čini se nije bio opravdan, ali je imao i sreću da mu nije pokazan ni žuti karton, mada se zna da se u takvim situacijama dodeljuje i strožija disciplinska mera. Odgovornost na sebe preuzeo je Lazić, ali je njegov šut završio daleko preko gola.

Drugi deo u potpunosti je pripalo domaćim igračima, a najzapaženiji akter bio je novajlija u dresu Hajduka Tihomir Zec. On je najpre doveo svoj tim u vođstvo rutinskom realizacijom nakon asistencije Pavlovića. Tek što su gosti krenuli sa centra ponovo su matirani. Ovog puta Zec je bio u ulozi asistenta. Lako je po levoj strani u solo prodoru predriblao nekoliko igrača gostiju, a zatim kao na tacni na drugoj stativi uposlio Zeljkovića kojem nije bilo teško da se upiše u strelce. 15 minuta pre kraja gosti pokušavaju da se vrate u život, ali im to Đurić ne dozvoljava nakon udarca Stanojevića iskosa sa desne strane. Nedugo zatim još jedan novi kvalitetan igrač u dresu Hajduka, Miloš Jovanović efektno asistira Zecu koji postiže pogodak za konačnih i sasvim zasluženih Hajduk – Partizan 3:0.

Hajduk (Divoš) – Partizan (Vitojevci) 3:0 (0:0)

Gledalaca 400, sudija Mladen Banjanin (Morović) 6. Strelci: Zec u 61 i 79 i Zeljković u 62 minutu (Hajduk).

Hajduk: Đurić 8, Maričić (K) 7 (Radosavljević Dušan), Zec Tihomir 9, Ristić Andrej 8, Slavković Jovan 8, Stankić 7, Pavlović 8, Trebovac 7 (Stanojević Rade), Lazić 7 (Drašković), Jovanović Miloš 8, Zeljković 8.

Partizan: Bošković 6, Trumić 5, Petković 7, Ćosić 6, Karajčić 5, Miletić 6, Stanojević 6, Petrović M 6, Mitrović 5, Petrović V (K) 5, Popović 5.

Hajduk (D) 3 : 0 Partizan
Jedinstvo (M) 0 : 3 Hajduk 1925 Podunavac
Napredak (P) 1 : 3 Jadran
Rudar 1 : 3 1. Maj Ruma
Sloven 4 : 0 OFK Brestač
Podrinje 6 : 0 Donji Petrovci